Aleš Hlawatschke, starosta Konecchlumí
Myslivce mám rád, dovolím si říct, že mezi nimi mám i spousty přátel. Jejich oddanost přírodě a činnost obdivuji a současně k nim chovám obrovský respekt. Ač jsem s nimi na dané téma nehovořil, mám za to, že se jedná o výplod myslivecké generality, která se až nápadně chtěla podobat některým nařízením EU s parametry absolutních kravin.

Pohyb člověka v lese považuji za jeden z nejsvobodnějších a prakticky bezhraniční pocit volnosti, který nelze ničím nahradit. Dnes budeme omezovat pohyb v lese, zítra na louce, pozítří na ulici… Podobných návrhů je v poslední době nějak mnoho, až to začínám považovat za testování zdravého rozumu populace, co ještě sneseme, co ještě vydržíme.

Tento návrh regulace pohybu považuji za čistokrevnou bejkárnu. Naše vnoučata a pravnoučata se budou jednou smát této době, že současná generace nedokázala použít toleranci nejen v osobních zájmech, a proto byla nucena si na sebe nechat tvořit hloupé nařízení.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
Cože? A proč? A tak jasně – řeky už regulujeme, chtěli bychom regulovat i počasí a lidi se snažíme regulovat v lecčems, takže proč bychom jim nezakázali jít do lesa… No, jestli to tak je, tak je to průšvih.