Podaří se českým hokejistům na MS reparát za olympiádu? Vrátí se s medailí?

Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín
Věřím, že s novým trenérem se vrátí naši hokejisté mezi světovou špičku a že medaile je letos reálná. Moc bych ji našim hokejistům přála, protože si ji letos za výkony, které předvádí, určitě zaslouží.

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia SPgŠ Nová Paka
Mistrovství světa v ledním hokeji samozřejmě sleduji. Jsem patriot, našim hokejistům věřím a moc jim přeji úspěch. Naši hráči mi pod vedením nového trenéra Růžičky připadají semknutější a panuje mezi nimi dobrý týmový duch. Nebude to však vůbec jednoduché. Je nutno uznat, že výkonnostní rozdíly mezi národními družstvy jsou téměř setřeny a o výsledku mohou rozhodnout i takové nuance, jako je momentální forma jednotlivého hráče, kousek sportovního štěstí nebo smůly či výkon rozhodčího. Pokud přejdeme přes čtvrtfinále, mohlo by to cinknout. A když to zase nevyjde? Život jde dál a vyjde to třeba příště. Vždyť je to jen sport a i my fanoušci bychom výsledek, ať je jakýkoliv, měli přijmout sportovně.

Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Moc jim to přeji, a hlavně fanouškům.

Ivan Doležal, starosta města Hořice
Osobně jsem přesvědčen, že tým, který se podařilo sestavit pro letošní rok na mistrovství světa v hokeji má skutečně svoji sílu. Bodový zisk si myslím prozatím neodpovídá výkonům, které tento kolektiv na mistrovství světa předvádí. Fenomén Růžička umí hokejisty poskládat a hlavně vyburcovat k maximálnímu výkonu. Pokud se v tom našem reprezentačním stroji nezadrhne nějaké kolečko a tým bude hrát v pohodě, věřím ve zlato!