Aleš Hlawatschke, starosta Konecchlumí
Jestli vyměnit kolegu Horáčka za kolegu Zemana, na to je myslím ještě brzy odpovědět. Do prezidentských voleb je ještě velmi dlouho a za tu dobu se pravděpodobně ještě stane mnoho událostí, které v případě další kandidatury Zemana výrazně pohnou přízní na všechny možné i nemožné strany. Jisté je, pokud část našinců požaduje volební konkurenci pro současného prezidenta, je kolega Horáček asi jedna z alternativ. Současně není třeba být špičkovým jasnovidcem, aby se mohlo prohlásit, že je velmi pravděpodobné, že bude kandidátů vícero a v podobné struktuře, jako poslední volby. Výsledkem tedy bude neúspěch jednoho nebo více favoritů a poté bude následovat druhé kolo, kde budou všichni alibisticky hlásat, že dávají hlas menšímu zlu. Takže si zase budeme všichni navzájem lhát, neb malé i velké zlo do druhého kola posíláme my.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
Michala Horáčka trochu sleduji od osmdesátých let a je pro mě rozhodně přijatelnější než Miloš Zeman. Když jsem v devětaosmdesátém poprvé uslyšela, že prezidentem má být Václav Havel, neuměla jsem si ho v této roli představit vůbec, a jak jsem pak byla ráda, že jím byl. V prezidentském úřadě si sice umím představit i jiné osobnosti veřejného života, ale nakonec i představy mohou být omezující. Prezidentem se člověk stává až v průběhu tohoto vysokého úřadu, takže jaký kdo jako prezident bude, lze pouze odhadovat. U Miloše Zemana jsem se ve svém odhadu žel nespletla.

Bohdan Čančík, správce sboru, Sbor Jednoty bratrské v Nové Pace
Od pana Miloše Zemana jsem víc nečekal, a proto jsem ho nevolil. Nevím, jaký je Michal Horáček. Mnoho aspektů charakteru člověka můžeme poznat v běžném životě, když ho sledujeme, ale některé se projeví až v nové situaci a zatížení. Mnoho lidí se vstupem do politiky změnilo, nechali se zdeformovat. Pro pozici prezidenta je potřeba najít někoho moudrého, prozíravého, odvážného, pevného a stabilního. Najdeme?