Budete sledovat fotbalové mistrovství světa? A jaký tým tipujete na vítěze?

Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín
Opravdu nejsem skalní fotbalový fanoušek, ale vzhledem k tomu, že manžel i synové jistě mistrovství světa sledovat budou, tak ani já se sledování některých zápasů nevyhnu. Ale proti minulému mistrovství světa, kdy mi zvuky vuvuzel zněly v hlavě i po skončení zápasu , to bude jistě příjemná podívaná. Na vítěze bych tipovala hostitelský tým.

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia a SPgŠ Nová Paka
Mistrovství světa ve fotbale sledovat budu, fandím především evropským týmům. Určitě to bude skvělá podívaná. Favoritů mám hned několik, z evropských tipuji na titul Němce nebo Španěly, z mimoevropských Argentince nebo domácí Brazilce, pokud ustojí tlak domácího prostředí. Ale fotbal je sport jako každý jiný a určitě nás čeká řada překvapivých výsledků a mnou jmenovaní favorité mohou klidně vypadnout ve skupině. Uvidíme, rozhodně je se na co těšit.

Ivan Doležal, starosta města Hořice
Myslím si, že takový tým, jako má Brazílie, která má navíc výhodu domácího prostředí, musí být zcela jasně korunován na favorita mistrovství světa. Zodpovědnost však může zavazovat a svazovat hráčům nohy. Já osobně budu fandit Chorvatsku. Mohou být příjemným překvapením.