Je před komunálními volbami, takže která strana podle vašeho názoru zvítězí v Jičíně?

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia SPgŠ Nová Paka
Kdybych věděl, kdo ve volbách zvítězí, řekl bych vám to. Voličům bych ušetřil čas, cestu k volebním urnám a možná i nervy. Ale bohužel nemám křišťálovou kouli, a tak si jen můžu přát, aby to bylo uskupení lidí, kteří staví obecné zájmy nad zájmy vlastní, moudře uvažují a jsou svolní kompromisům. Jen čas ukáže,, zda bylo moje přání zdravě realistické či naivně optimistické.

Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Nečekám, že by výrazně zvítězila jedna strana. Spíš si myslím, že zastupitelstvo bude složeno z malých skupinek představitelů mnoha stran a seskupení.

Jaroslav Nožička, ředitel jičínské firmy Kobit
Netroufám si jmenovat jednu vítěznou stranu. Myslím, že to bude veliká plichta. I když bude někdo první, bude mít před sebou nelehkou úlohu sestavit radu a udělat koalici. Poslední krize na radnici ukázala, jak rozdílné zájmy jednotlivé strany, ale především jednotlivci mají. Myslím, že Jičínu a jednotlivým stranám chybí osobnosti, kterým by veřejnost důvěřovala.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
V Jičíně? To vůbec nevím, nechci odhadovat ani to, jaká strana zvítězí u nás v Hořicích. Ale přeji si, aby radnici vedl někdo, komu o zlepšování života ve městě opravdu jde, kdo o tom jen nemluví a kdo něco pro to už dělá. Svůj tip mám.