Europoslanci chystají směrnici omezující tabákové výrobky. Co byste zakázali vy?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Jsem nekuřák a z toho vyplývá moje odpověď. Zakázal bych kouření v restauracích a v dalších veřejných budovách, protože tím kuřáci výrazně omezují nekuřáky. O negativních dopadech na zdraví se nemusím zmiňovat. Toto opatření zavedlo již mnoho evropských zemí, kde bylo dříve nemyslitelné zajít na kávu či do restaurace bez cigarety a nikde nedošlo k poklesu návštěvnosti, mnohdy naopak. K dalšímu obsahu evropské směrnice se nemohu vyjádřit, neboť mi není znám.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny v Hořicích
Zákazy nejsou moje priorita. Říká se přeci, že zákazy jsou od toho, aby se mohly porušovat. Kdybych měla kouzelnou hůlku a věřila bych, že to co si budu přát, se opravdu splní, nebyl by to zákaz ničeho. Jen bych všem lidem přičarovala slušnost, toleranci a poctivost. Pak by se nám lépe žilo i bez zákazů.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Dosavadní moudrost až osvícenost europoslanců a celého „skromného" aparátu EU podporuje mé tušení hraničící s jistotou, že gejzír jejich neotřelých myšlenek, nápadů, návodů, příkazů, zákazů či doporučení zřejmě nikdy nevyschne. Ba naopak: jejich bizarnost bude stále víc vzdálená zdravému rozumu… Výše uvedené berte prosím pouze jako smutné konstatování, nikoliv coby šíření poplašné zprávy.