Koho tipujete na vítěze voleb a co mu popřejete?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Vítěze si tipovat netroufám. Myslím, že situace je poměrně nepřehledná a mnoho lidí do poslední chvíle neví, koho volit a zda vůbec. Průzkumům se příliš věřit nedá, protože se během pár hodin objevují naprosto rozdílná data různých agentur. Při minulých volbách také zcela selhaly. Je vůbec otázkou, co bude možné v sobotu večer označit jako výhru. Vítězi bych nepřál nic, ale přeji nám občanům, aby strana s největší důvěrou splnila alespoň část toho, co před volbami slíbila a především, aby byla silná vláda s jasnou odpovědností a pohodlnou parlamentní většinou. Další hašteření, nákupy přeběhlíků a spory by jen prohloubily současnou morální krizi české politiky, což potřebujeme ze všeho nejméně.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny v Hořicích
Tipuji, že vyhraje ČSSD. Přání bych spíše než vítězovi voleb směřovala k nám voličům. Přála bych nám, aby se nová vláda chovala jako dobrý hospodář se srdcem na pravém místě, aby jí nechyběl zdravý rozum a aby za ní zůstal kus poctivě odvedené práce. To by pak byla výhra pro nás všechny. Proč jen mi to zní tak utopisticky?

Pavel Nožička, ředitel KZMJ
Tipovat by se dalo skoro na jistotu,tuším kdo asi vyhraje a žádnou radost mi to nedělá. Co přát vítězi nevím, ale nám občanům přeji abychom jeho vládnutí ve zdraví přežili.

Helena Červová, starostka obce Libuň
Protože se obávám, že lidé se budou chtít vrátit ke starým stranám, tak ČSSD a KSČM. A co bych jim přála? Aby vzali rozum do hrsti.