Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
I když vystoupení našich hokejistů na šampionátu budilo nejprve spíše rozpaky, jejich výkony se výrazně zlepšují, proto věřím, že si splní svůj cíl a bude z toho medaile. Velmi podobný průběh mělo MS před třemi roky v Německu a nakonec z toho bylo pro nás nečekaně zlato. Vyhrát může každý z týmů, který se probojoval do finále, světová špička se v posledních letech rozšířila. Budu doufat, že šance českého týmu vydrží co nejdéle. Je neuvěřitelné kolik dokáže naše malé země vyprodukovat sportovců světové úrovně. Alespoň na něco můžeme být hrdí.

Stanislava Najmanová, ředitelka knihovny v Hořicích
Mistrovství světa v hokeji pozoruji zatím jen lehce jedním okem. Fandění většinou podlehnu, až když se hraje o medaile. Troufám si ale říci, že výkony našich hokejistů mají vzestupnou tendenci a pokud to bude pokračovat i v zápase se Švýcarskem, třeba se dočkáme i nějaké medaile. Pokud prohrají, nezapomínejme, že je to sport a v něm patří sláva vítězům a čest poraženým. Což mi připomíná otázku z minulého týdne. A tak bych ráda popřála jičínským házenkářům, aby si svou chvíli slávy náležitě užili a vydržela jim co možná nejdéle. Tipovat vítěze mistrovství světa si netroufám.

Pavel Nožička, ředitel KZMJ Jičín
Výkony našich hokejistů bych rozdělil na „před Norskem" a „po Norsku" – abych pravdu řekl, mám jisté podezření jestli „před" za nás nehrál úplně někdo jiný než „po". Teď bude hodně záležet zda a jak si poradíme s reprezentanty Helvetského kříže. Zatím jejich mužstvo šlape jak pověstné švýcarské hodinky… A pak? Tedy bude-li nějaké „pak"… Pak je možné úplně všechno.

Helena Červová, starostka obce Libuň
Protože minulý týden byla otázka na vítězství jičínských házenkářů, kteří obstáli – srdečně jim blahopřeji. Vím, že na jejich počest je teď část mužských fanoušků do hola a to jistě mluví za vše. Jen tak dál. Naši hokejisté byli vždycky dobří, když ne výborní. Někdy se prostě nedaří, to ani ve sportu, ani v životě. Nemyslím si však, že bychom je měli zatracovat, co se týká 19 vstřelených gólů a získaných 11 bodů – není to nejhorší. Co by tomu říkali ti, kteří jsou na konci tabulky. Co taková Sborná, podobný výsledek asi nikdo nečekal. Zřejmé je, že letošní sezóna přeje Švýcarům. Je možné, že kvalitou dohání slavné švýcarské hodinky? 

Poznámka: První tři respondenti odpověděli ještě před koncem čtvrtfinálového utkání, které česká hokejová reprezentace prohrála.