Kolik knih přečtete během roku a po jakém titulu jste sáhli naposledy? 

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Díky tomu, že u nás v Mlázovicích na Radnici máme knihovnu, mám ke knižním novinkám snadný přístup. Na čtení mi ale mnoho času nezbývá. Momentálně čtu knihu Sedm hříchů od Josefa Urbana. Myslím, že je povedená, možná půjdu i na film. Hodně času trávím čtením různých periodik, neraději mám časopis Krkonoše. Bohužel, musím číst také řadu zákonů, vyhlášek a předpisů, což je v současném českém provedení neradostné čtení zvyšující adrenalin.

Stanislava Najmanová, ředitelka knihovny v Hořicích
Knížky a čtení jsou pro mě důležité už od dětství. Čtu ráda, nejsem ale žádný hltač knih, vybírám si pečlivě a v dobré knize si vychutnávám každou větu.V poslední době se mi hodně líbily Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové. Právě teď dočítám Bouráky, čtvrtou knihu ze série Pachatelé dobrých skutků Miloše Kratochvíla. Skvělé dětské knihy- chytré a přitom tak vtipné! Jsou chvíle, kdy se neudržím a předčítám z nich rodině nahlas i přesto, že mé vlastní děti už dětským knížkám bohužel odrostly. Naštěstí v knihovně mám kolem sebe dětských čtenářů a posluchačů dostatek.

Pavel Nožička, ředitel KZMJ Jičín
K Vánocům mi dcera nadělila povídky Zdeňka Jirotky, což bylo příjemné počtení. Ovšem odpověď na dnešní otázku může být velmi stručná a pro mě smutná: v posledních letech čtu méně knih než bych chtěl a měl. Takže se mi v knihovně stále víc hromadí tituly „na pak". Protože pocházím z rodinného prostředí velice „infikovaného" knihami (babička, sestra,teta i dvě sestřenice byly nebo jsou knihovnice), byl jsem od malička nejprve posluchačem a posléze čtenářem až nenasytným. Ale s jistým větším než malým zahanbením musím přiznat, že minulé roky se mi na čtenářské potěšení nedostávalo příliš času.

Helena Červová, starostka obce Libuň
V průběhu roku poměrně dost knih daruji, ale také přečtu. Ty, které čtu já, jsou z jiné oblasti, než je politická, i když knihy od Masaryka, Beneše, Havla jsou velmi zajímavé. Zaměřuji se především na knihy duchovní, alternativní medicínu a knihy historické nebo cestopisné. V poslední době mě zaujaly především tituly Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize, Co nesmíte vědět od Morrise Michaela a poslední kniha, kterou právě čtu je Zasvěcení od Elizabeth Haichové. Ve chvílích nejtěžších jsem se vždycky vracela k české klasice – Babičce Boženy Němcové a českým pohádkám. Záleží vždy na pocitu a náladě, jakou knihu si vyberu a přečtu. Kniha pro mě vždy zůstane nejlepším přítelem.