Včera se uskutečnila inaugurace Miloše Zemana. Co byste přáli novému prezidentovi? 

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Novému prezidentovi republiky bych popřál, aby byl lepší než ten předchozí. Měl by alespoň rámcově sjednotit občany země, dobře ji reprezentovat navenek a usilovně hájit národní zájmy. I když prezident nemá příliš velké pravomoci, z titulu své funkce je výraznou postavou, čehož by měl využít a přispět k uklidnění a kultivaci politické scény. Jestli se mu to podaří a bude občany respektován či zatracován, uvidíme za pár měsíců.

Stanislava Najmanová, ředitelka knihovny v Hořicích
Přála bych mu pevné zdraví. Bez toho nejde nic. Dále dostatek moudrosti, rozvahy a nadhledu. A taky trochu pokory. Bez ní se v mých očích neobejde ani pan prezident.

Pavel Nožička, ředitel KZMJ Jičín
Myslím, že si zvolením prezidentem splnil největší přání pan Zeman sám sobě. Za ty, co s jeho působením na Hradě nespojujeme vůbec žádná očekávání, přeju jemu i nám, aby nás příjemně překvapil. Třeba tím, že hojně užívané výrazy z jeho slovníku posledních hodin: Pokora, Moudrost a Služba – nezůstanou, řečeno se Shakespearem, jen slovy, slovy,slovy.

Helena Červová, starostka obce Libuň
Novému prezidentovi přeji především chuť do další práce, pevné zdraví a nervy a loajální kolektiv spolupracovníků, kteří budou opravdovými spolupracovníky. Také přeji úspěšná jednání s představiteli jiných zemí, ale co nejvíce – pevné rodinné zázemí. To je nejdůležitější na práci v této oblasti a protože já ho díky svému muži a rodině mám, přeji jej také všem ostatním.