Uzavření tří hlavních silničních tahů po dobu celého víkendu. Zákaz volného pohybu z a do této čtvrti.Velmi nepříjemný hluk po oba víkendové dny 7. června a 8. června. Hluk z místních tlampačů po oba dny. Zvýšený zápach ze spalování paliva motorek.

Jak je možné, že se nás občanů z Holínského předměstí nikdo nezeptal na názor? Chci být nadále hrdou občankou města Jičína a ne se stydět za rozhodnutí vedení města."  S pozdravem Ta z Holínského předměstí

Tolik jeden názor v naší redakční mailové poště, ještě k tomu anonymní.
Oslovené obyvatelky Holínského předměstí ale neměly se závody a hlukem problémy. „Je to jednou za rok, tak to musíme vydržet," reagovaly na naši otázku, zda jim řev motorek vadí. „To je pohádkový Jičín, co?" vtipkovala známá. Než jsme se dostali ke slovu, přifrčely motorky a bylo po diskuzi.

I starosta Jičína prosil Jičíňáky o trpělivost a toleranci. Chceme, aby Jičín byl městem, které žije a které nabízí různé druhy vyžití. A mezi to určitě patří i motocyklové závody," uvedl v publikaci k Memoriálu Jiřího Koštíře. V diskusi pod články se však objevily i názory nadšenců, kterým se závody naopak líbí:

Dodatek k Memoriálu J. Koštíře. Petr Melgr –
Nějak jste ve vzpomínkách na motocyklové závody v Jičíně zapomněli na okruh „Okolo jičínské brány" a závodníky – kamarády Jirky Koštíře, novopackého Tondu Vitvara, Mirka Skalského, Frantu Hella, bratry Bohuňovské, Jirku Solnaře, Pavla Zubatého a jistě jsem na některé zapomněl. Na Ceně Prachovských skal, kde jsem řadu let se spolužáky z elektroprůmyslovky dělal spojovací službu, jste zapomněli na mistry volantu Pavelku, Veřmiřovského, Bobka, Fouska, a další. Někde mám i fotografie z těchto závodů…

Jičínské legendy, Tobolák –
Chybí ještě Vlastík Křelina z Kněžnic – jinak dík všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na uskutečnění této akce -klobouk dolů!!!!!