Dámy a pánové se na sebe usmívají, podávají si ruce. Jen jeden, jakoby … kdyby byl můj foťák rychlejší, asi by zachytil, jak se roztržitě šťourá v nose. I pánové s kravatami a vysokými příjmy, pardon funkcemi, jsou jen lidé, že? Ano, jde o jednání zastupitelstva města 18. září, kde bylo na programu odvolávání místostarosty P. a radního L.Havla.

Výsledek je známý – pro dovolání místostarosty hlasovalo v tajné volbě 8 zastupitelů. Vedou se dohady, kdo to asi byl. Odvolání minulého starosty L. Puše, se tak snadno nepromíjí. A kdo hlasuje obvykle s ODS? Pardon, s částí ODS. V Jičíně má k pravici nejblíže levice. A samozřejmě navrhovatelé. Ti jsou tu proto, že se musí dělat problémy.

Pečlivý pozorovatel všiml si nepodstatných detailů. Pan Matějka Bc, Dis kravatu neměl. Proč? Je přece silák, ubránil by se, kdyby ho za ní chtěl někdo vzít, jako jeho spolustraník pan senátor Dryml. Tady ovšem je třeba uvést na pravou míru – zastupitelé jsou neodvolatelní. Takže hlas z publika, který navrhoval, že situace by se vyřešila, kdyby odvolali Matějku, svědčí o hrubé občanské neznalosti. A skutečnost, že přítomní policisté tu byli v souvislosti s podezřením na atentát, je blbost. Ale byli tu.

Odnesl to L. Havel. Odstoupil sám, v zájmu toho, aby do rady mohli být dovoleni J. Komárková (ta je už v radě podruhé, tenkrát odstoupila ona) a D. Novotný. Je ta politika ale náročná záležitost. Ale by tím mohl být na radnici klid na práci. Jak dlouho?

Z rady odešel slušný pracovitý člověk, který měl svůj názor, řekl ho na rovinu a nenechal se od nikoho oblbnout. Který z politiků to dneska má?  íBohumír Procházka