Cítíte na hrudníku tíhu úzkosti a beznaděje, ze které se svírá srdce a mysl zaplňuje nenadálá touha sbalit kufry a emigrovat? Nedělejte si zbytečně starosti, možná se jedná pouze o učebnicový příklad alergické reakce na předvolební období. Řítíme se do finále a s volebními urnami za rohem roste nálož podpásovek, hádek, lží a planých slibů valící se ze všech stran. V takových chvílích je nejlepší obranou připomenout si, že dobrým lidem a vzájemné pomoci u nás ještě neodzvonilo.

Psali jsme:

Ostatní koně Málkových byly naštěstí v době požáru ustájení ve zděných boxech ve stáji. Bugatti jim spuštěním poplachu zachránil život.
Kůň Bugatti svůj boj o život prohrál. Na pomoc rodině se vybralo přes 775 tisíc

Když na začátku léta celé Česko pomáhalo Moravě, odevšad se řítila vlna solidarity, až jí mnohdy bylo příliš. Někteří žasli, kolik dobré vůle se v Češích za jejich otrávenými výrazy skrývá. Tento týden se na Jičínsku opět ukázalo, že jako lidé umíme být srdeční a štědří, stačí jen dostat impulz. Po tragickém požáru stáje v Boháňce skončil závodní kůň Bugatti ve velmi vážném stavu v nákladné péči veterinářů. Ještě ten den se rozdrnčely telefony a lidé nejen z okolí rodiny, ale i z celé jezdecké komunity začali nabízet finanční a materiální pomoc. Truchlící rodina i bojující kůň mají před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu, dobrá vůle a pomoc ze strany tolika lidí jim ale v těžké chvíli ušetří spoustu starostí.

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů.
Popálený kůň spustil při požáru poplach. Na léčbu hrdiny se skládá celé Česko

Každoroční volební maraton pokračuje a za rok odstartuje další, nepředvídatelná a špinavá hra o prezidentské křeslo. Dost možná nás čeká bizarní a strašidelná podívaná, takže se symptomy předvolební alergie objeví znovu. Než ale koupíte letenky na druhý konec světa, zkuste aplikovat doporučenou medikaci a vzpomeňte si: Dobrých lidí je v Česku pořád hodně, jen běžně nejsou tolik slyšet.