Cítíte na hrudníku tíhu úzkosti a beznaděje, ze které se svírá srdce a mysl zaplňuje nenadálá touha sbalit kufry a emigrovat? Nedělejte si zbytečně starosti, možná se jedná pouze o učebnicový příklad alergické reakce na předvolební období. Řítíme se do finále a s volebními urnami za rohem roste nálož podpásovek, hádek, lží a planých slibů valící se ze všech stran. V takových chvílích je nejlepší obranou připomenout si, že dobrým lidem a vzájemné pomoci u nás ještě neodzvonilo.

Psali jsme:

Když na začátku léta celé Česko pomáhalo Moravě, odevšad se řítila vlna solidarity, až jí mnohdy bylo příliš. Někteří žasli, kolik dobré vůle se v Češích za jejich otrávenými výrazy skrývá. Tento týden se na Jičínsku opět ukázalo, že jako lidé umíme být srdeční a štědří, stačí jen dostat impulz. Po tragickém požáru stáje v Boháňce skončil závodní kůň Bugatti ve velmi vážném stavu v nákladné péči veterinářů. Ještě ten den se rozdrnčely telefony a lidé nejen z okolí rodiny, ale i z celé jezdecké komunity začali nabízet finanční a materiální pomoc. Truchlící rodina i bojující kůň mají před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu, dobrá vůle a pomoc ze strany tolika lidí jim ale v těžké chvíli ušetří spoustu starostí.

Každoroční volební maraton pokračuje a za rok odstartuje další, nepředvídatelná a špinavá hra o prezidentské křeslo. Dost možná nás čeká bizarní a strašidelná podívaná, takže se symptomy předvolební alergie objeví znovu. Než ale koupíte letenky na druhý konec světa, zkuste aplikovat doporučenou medikaci a vzpomeňte si: Dobrých lidí je v Česku pořád hodně, jen běžně nejsou tolik slyšet.