Stačila chvíle a už jsem měla řadu uchazečů do ankety. Děti se předháněly v tom, kdo tábor vychválí více. Dozvěděla jsem se, že kuchyň je zde na jedničku. „Děti kolikrát dojedí snídani a už se ptají, co bude k obědu. Někdy mám pocit, že by nejradši jedly celý den," prozradila s úsměvem praktikantka Kateřina Kobyliská, která do Roškopova přijela až z Brna.

Nabídku brigády našla na internetu, neváhala ani chvíli a s kamarádem Ivem Jedličkou do Podkrkonoší dorazili. Během dne děti docházejí do dílen, kde celý týden pracují na zajímavých projektech, které mají společné téma Mořský svět. Táborníci jsou rozděleni do dvou skupin – výtvarné a výtvarně-divadelní. Malí šikulové se mi pochlubili potápěčskou výbavou – brýlemi a ploutvemi, rybami a medúzami.

Dopoledne byla ve výrobním procesu i velká medúza a já se přijela podívat ještě odpoledne, kdy se medúza z igelitových pytlíků a barevných pásek vznášela nad táborem. Myslím si, že vykouzlila úsměv na tváři nejen mně. Pro některé děti byl Roškopov táborová premiéra. Emu Dadejikovou překvapilo ubytování: „Ještě nikdy jsem v táborovém stanu nespala. Myslela jsem si, že bude trochu větší, ale nakonec se mi tu moc líbí."

Děti spí po dvou ve stanech s podsadou. V postelích nechyběla plyšová zvířátka, aby usínání bylo snazší. Děti se mi svěřily, že když nepomůže plyšový kamarád, přijde praktikantka Kateřina nebo Ivo a začnou vyprávět pohádku, která zaručeně zabere.  (mar)