Jičínská ZUŠ nastudovala muzikál Eliška Kateřina, kde hrálo xxx herců a který měl už v polovině září 18 repríz. Parta mladých uspořádalo v lomu pod Čeřovkou festival Propadák, kde se neplatilo, hrály parádní kapely, ale byly tu i nabité přednášky a autorské čtení. Baševi pozvalo do Židovské školy zajímavé lidi jako je Martin C. Putna, Michael Žantovský, kteří skvelě promluvili a s lidmi si pak povídali.

Na Jivínského Štefana, ocenění za pozoruhodný kulturní počin, bylo nominováno 236 lidí. Skupina Balbineum oživuje Jezuitskou kolej, učí tu tisknout, i jiným dovednostem a má s kolejí velké plány s přijatelným rozpočtem. Narodil se česko – slovenský literární almanach, Jaromír Gottlieb vydal Valdštejnovo pole neválečně, Tereza Dubinová a Josef Kordík vedli svůj rozhovor o Bibli ve svazku Kniha která může být.

Jičínští skauti uspořádali ples, ale nebyla to jen tancovačka ale i přehlídka jejich pestrého a užitečného konání. Na Bráně, v Káčku, v Exitu, možná i jinde, hrají Jičíňáci dobré divadlo. Jeden vůl mi ukrad kolo a já ho na něm potkal a mám ho zpátky…

Nezobte se na mě vy, o kterých bych tu měl psát, ale už nemám takovou paměť.
Jičín je pěkné město a žijí v něm šikovní lidé. Neměli by nás otrávit všelijací nepodepsaní internetoví revolucionáři, či hospodští kecalové, kteří vyhledávají jen špatnosti, či šíří nepravdivé zvěsti.
Nefňukat!!! Makat!!!
PF 2017. Veselé velikonoce. Pěkné jaro. Šťasné volby. Vyléčené, nebo žádné nemoci. Ať vám padá dobrá karta. PF 2018…   Bohumír Procházka