František Čermák, Jičín
František Čermák.

Poslední volební období se nic nezlepšuje, a to zřejmě z finančních důvodů. Navíc si tu v létě někteří občané beztrestně pletou brouzdaliště v parku s koupalištěm, takže městská policie snad bude s příchodem nového školního roku zase aktivní. Jinak hotel Start, který město prodalo za korunu, je nyní velkou ostudou města.

Miloš Starý, Jičín
Miloš Starý.

Nejvíce mne mrzí, že byl shozen ze stolu projekt řešící lokalitu kasáren, dopustili jsme také prodej několika zelených ploch v intravilánu a nenašli jsme odvahu a vůli k rekonstrukci jezuitské koleje. Na to, že jsem byl jedním ze zastupitelů v tomto volebním období, nemohu být právem hrdý; tím však nechci snižovat to, co se dokázalo.

Stanislav Čermák, Jičín
Předvolební anketa.

Ale ano, Jičín se postupně lepší. Například v ulici Českých bratří, ve které bydlím, nechalo město nedávno opravit chodník. To už bylo potřeba, byl už dlouho v mizerném stavu a některým lidem se po něm špatně chodilo. Celkově to vidím tak, že je Jičín upravený, je v něm čisto. Jde podle mě o město, ve kterém se dobře žije.

Vratislav Konečný, Jičín
Vratislav Konečný

Řekl bych, že se toho moc nezlepšilo. Město by mělo více dělat pro dobro lidí. Několikrát už jsem kritizoval, že se vyhazují peníze za věci, které rozhodně nejsou nezbytné, i když pro někoho zajímavé, a věci, jako jsou rozbité silnice a chodníky, se v dostatečné míře neopravují. To jsou záležitosti, které jsou důležité pro každého.

Alois Heneš, Jičín
Alois Heneš.

Vývoj města Jičína mi připadá takový strnulý. Jičín je stále stejný, změn je málo. Je pravda, že v centru je město upravené, ale co třeba město dělá pro starší lidi? Nikde pro ně nenajdeme pohybové centrum, třeba hřiště s protahovacími stroji. V tomto Jičín předběhly Hořice, kde najdeme hned několik takových míst.

Miroslava Durnová, Valdice
Předvolební anketa.

Je to dobré. V Jičíně jsem často, nejsem ale místní. Pohybuji se hlavně v centru města, takže kvalitu života můžu hodnotit jenom omezeně. Myslím si, že velká oprava náměstí prospěla. Celková podoba Valdštejnova náměstí, hlavní Husovy třídy a celého středu města je velmi dobrá. Jičín se před návštěvníky nemá za co stydět.

Jiřina Jirešová, Jičín
Jiřina Jirešová.

Město pěkně zrekonstruovalo chodníky v ulicích Na Tobolce a Českých bratří. Ale podívejte se do ulice Šturmovy. Nový chodník tam vyrobili tak, že na ulici jednoduše nalili asfalt. Neobstojí ani argument, že dílo provedly ČEZ. Město předem vědělo, že energetici chtějí pokládat kabely do země.