Hana Klečalová, Jičín
tisková mluvčí Policie ČR
My budeme i nadále kontrolovat všechna místa, kde se alkohol rozlévá a prodává. Po prodejcích budeme nyní navíc požadovat formulář o původu lihu v alkoholu.

Jaroslav Pěkný,
Trutnov
Je to předčasné. Myslím si, že vláda neudělala dobře, že prohibici zrušila takhle brzo. Měl se nejprve všechen ten otevřený alkohol zabavit a pak teprve povolit prodej nového.

Iveta Císařová
Černíkovice
Teď šly do oběhu nové lahve s novými kolky, z nich bych strach neměla. Ale stále ještě je mezi lidmi 15 tisíc lahví s metanolem. člověk musí být obezřetný a nepít z lahve, jejíž původ nezná.

Jan Macháček
Hradec Králové
Ano, konec prohibice vítám. Podle mě je nesmysl, aby nezávadný dražší alkohol od velkých firem byl nějak životu nebezpečný oproti nekvalitnímu alkoholu, kde se metanol vyskytoval.

Eva Nováková
Hradec Králové
Uvolnění prohibice určitě vítám, není to předčasné, věřím, že opatření jsou dobře připravena a nebezpečí nám snad nehrozí. Každý by si měl dát pozor, co pije, a raději si koupit nový alkohol.

Karel Drašnar
Náchod
Popravdě, ono je to asi jedno, jestli prohibici uvolnili teď nebo za dva týdny. Nikdo přesně neví, jaké jsou kde zásoby a jak se s nimi naloží. Nemohou přece zkontrolovat každou lahev.