Zvolili byste Livii Klausovou velvyslankyní na Slovensku?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Jmenování Livie Klausové velvyslankyní na Slovensku vidím jako velmi rozumné řešení. Je tamějším rodákem, zná jejich místa, zvyky, jazyk, kulturu. Je sympatická a jako bývalá první dáma se umí pohybovat v diplomatických kruzích. Myslím, že taková volba je mnohem lepší než nějaký „anonymní" kariérní diplomat, který má sice několik škol, ještě více titulů, ale chybí mu charisma a tah na bránu. A v cílové zemi ho nikdo nezná ani nikoho nezajímá. Pro zájmy České republiky vykoná nová velvyslankyně na Slovensku jistě mnoho pozitivního.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny Hořice
Nezvolila, přestože mi paní Klausová v tomto úřadě nijak nevadí. Nelíbí se mi způsob přidělování úřadů systémem „já na bráchu, bráchu na mě".

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Ve středověku bylo zvykem, že vladař odměnil své věrné různými prebendami. Současný hradní pán se očividně snaží tuto tradici obnovit. Naštěstí splňuje paní Livie ten nejdůležitější předpoklad pro tuto trafiku, ehm, funkci: výborně se domluví slovensky, takže ušetříme za náklady na tlumočníka. Navíc se v podhradí proslýchá, že úplně největší radost má Pan Profesor (ex)President, kterému se varianta „on u Vltavy – ona u Dunaje" hodně, ale opravdu hodně líbí. Ovšem to je jistě nějaká zlá větička.

Helena Červová, starostka Libuně
Livii Klausovou bych velvyslankyní na Slovensku zvolila s naprosto klidným svědomím, protože se domnívám, že tato žena je nejen velmi vzdělaná, ale má také vystupování dámy. Rozhodně si myslím, že ostudy už máme dost jinde, takže alespoň na Slovensku by se to mohlo bez ní (tedy ostudy) obejít.