Jaký je váš vztah k turistice a zúčastnili jste se někdy pochodu za Rumcajsem?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Pochodu za Rumcajsem jsem se nikdy nezúčastnil, protože mě odrazuje jeho brzký termín a špatné počasí. Turistiku mám ale velmi rád. Prochodil jsem mnoho krásných koutů po celé republice. Moji srdeční záležitostí jsou Krkonoše, které navštěvuji od malička. Moc rád se tam vracím a každý rok uskutečním několik pěkných výletů. Pravidelně se také účastním, první květnový víkend, pochodu na Zvičinu, který je součástí téměř domácího Memoriálu Václava Dobeše. Chůzi po vlastní zemi bych doporučil každému, možná by to změnilo rozhodování řady lidí.

Stanislava Najmanová, ředitelka knihovny v Hořicích
Organizovaná skupinová turistika mezi mé záliby nepatří. Toulání přírodou po místech, která dobře znám nebo nově objevuji, to mám moc ráda. Možná je to tím, že ráda určuji směr svých kroků. Pochod za Rumcajsem jsem absolvovala (skoro se to stydím napsat) před mnoha lety. Dodnes si pamatuji, že byl krásný jarní den a v závěru trasy nás čekal výstup na Zebín. Byla to dřina, ale i legrace, takže vzpomínky na pochod za Rumcajsem mi zůstávají příjemné.

Pavel Nožička, ředitel KZMJ Jičín
Musím se přiznat, že jsem spíš příznivec individuální turistiky. Přesto mají organizátoři pochodu za Rumcajsem můj hluboký obdiv a respekt za to, jak touto tradiční akcí dlouhá léta propagují naše město.

Helena Červová, starostka obce Libuň
Vztah k turistice mám veskrze kladný. Pochodu za Rumcajsem jsem se zúčastnila již před mnoha lety, bylo mi 16 let a šla jsem se svým strýčkem 25 km. Poté jsme se aktivně účastnili s manželem a s dcerami. Bohužel v posledních letech je účast slabší, protože většinou máme v Libuni velikonoční jarmark ve stejný termín. Letos vyrazíme, když nám zdraví dovolí a počasí bude přát. Už se těším.