Účastníte se plesů? Jak hodnotíte jejich současnou úroveň?

Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín a Oblastní nem. Trutnov
V posledních letech chodím na plesy jen u nás doma v Železnici, protože tam nejde rozhodně o snobskou záležitost jako někde jinde. Plesy v Železnici se odehrávají v příjemné, takřka rodinné atmosféře a jsou prostě nejlepší.

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia SPgŠ Nová Paka
V posledních letech se účastním pouze plesů maturitních, které pořádá naše škola. Jelikož máme tři maturitní třídy a každá organizuje vlastní ples, ročně absolvuji plesy tři. Zde plním čestnou povinnost – slavnostní šerpování maturantů. Za mého ředitelského působení jsem ošerpoval, pokud dobře počítám, již třiatřicet tříd, což znamená účast na třiatřiceti plesech, další tři mě čekají zanedlouho. A úroveň? Samozřejmě standartně vysoká. Vždyť pro naše maturanty je to nejprestižnější společenská událost v jejich dosavadním životě.

Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
V poslední době chodíme pouze na Šibřinky v Jičíně. Tam jsem pokaždé moc spokojená. Dříve jsme každý rok navštívili dva plesy ve Valdicích. Organizace i hudba se nám vždy líbily, horší to bylo s prostředím – zima, neútulno, s nabídkou nápojů a obsluhou. Právě toto asi bylo důvodem našeho opadajícího zájmu.

Ivan Doležal, starosta města Hořice
V poslední době jsem se plesů účastnil jen velice zřídka. Rok 2014 by pro mne mohl být v tomto ohledu naprosto zlomovým, protože moje partnerka by se ráda účastnila úplně všech, které jsou v bohaté hořické nabídce. Ples je společenská událost, při které se mohou lidé neformálně vzájemně setkávat a být v přímém kontaktu, který nám v poslední době díky komunikačním technologiím tolik chybí. Plesy v posledních letech prošly určitou recesí, která je myslím již překonána. Mám dojem, že dnes jsou plesy opět velmi navštěvované akce a jsou převážně na velmi dobré úrovni. Pořadatelé si na nich dávají velmi záležet. V našem životě jsou hodně důležité, protože bez plesů by nebylo Popelek.