Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Na televizní volební debaty, konkrétně s lídry z jednotlivých krajů, jsem se přinutil dívat. Ne, že bych se dozvěděl něco zásadního, ale místy to opravdu stojí za to, a také některé účastníky osobně znám. Člověk musí být opravdu psychicky odolný, aby u obrazovky vydržel. Na jedné straně stojí známí političtí matadoři, kteří se chovají, jako kdyby nám doposud vládli Marťani. Nikdo za nic nemůže, všechno způsobili ti „druzí". Proti nim vystupují mnohdy směšné postavičky narychlo slepených účelových seskupení, které chtějí marketingově využít negativní náladu veřejnosti jako rychlý výtah k moci. Tak, jak všichni společně blábolí, je legrační i tragické zároveň. Chytrý, rozumný a normální politik je mezi nimi naprostá výjimka. Kdo z těchto zachránců národa byl špičkový odborník ve svém oboru, kdo z nich něco podstatného dokázal? Dává nám to téměř jistotu, že nás nečekají pěkné volby a naděje pro naši zemi je v nedohlednu.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny v Hořicích
Nemůžu hodnotit, protože se na ně nedívám. Pokládám to za ztracený čas. Poslouchat sliby, které stejně nikdo nedodrží a hádky, které nic nevyřeší, mě nebaví. Mé rozhodnutí koho volit, nebude ovlivněné televizními debatami ani volební kampaní. Ohlédnu se, jak se kdo choval v uplynulých letech.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
V rámci, možná trochu naivního až zoufalého, pokusu o záchranu vlastního duševního zdraví (nebo alespoň jeho zbytků) podobné pořady nesleduji.

Helena Červová, starostka Libuně
Debaty probíhající v televizi budou dozajista důvodem k tomu, že k volbám nepřijde další skupina voličů – ti rozumní. Je mi to velice líto, protože se stále ještě domnívám, že jít k volbám je naší občanskou povinností. V těchto volbách nevím sama, koho volit.Volbám zdar a rozumu zvlášť.