Tetováž jako taková je známá už i s fosilních, mumifikovaných těl po celém světě. Amazonští indiáni sice nosí více skarifikaci než tetování, ale autor si zřejmě plete i tady pojmy s dojmy, protože laická veřejnost ví ze základní školy, že „nejpotetovanější indiáni“ jsou z přírodních kmenů Polynesie, Oceánie, Nového Zélandu atd.

Nebudu chodit daleko, známá mumie Ötzi z doby přibližně 3300 let př. n. l. nalezená v Alpách měla po těle hned několik kérek. To ovšem Vašemu pisateli vůbec nevadí a jede si tu svou. Míchá do toho i mrtvého dědu, za něhož srovnává tetování u opilých vojáků a mistrovská díla, která dnešní tatéři jsou schopni na kůži vytvořit. To už ani nekomentuji…

Ano, odpovídá tomu samozřejmě i cena. Když si necháte vytvořit autoportrét od mazala, tak mu dáte 1000 korun a je rád. Pokud máte autentickou malbu od opravdového umělce, dáte až nespočetněkrát víc, když máte obrázek (jak autor nazývá) klikyháky či různými bizarními výjevy mnohdy zavánějící lacinou snahou autora po nádechu jakéhosi výtvarného umění.

Je to napořád, ale je to jen Vaše a ostatní lidé, ať už jsou z okolí a nebo přímo z rodiny, Vám do toho kecat nemůžou, je to vaše tělo! Vám taky nikdo neříká: ty nehty nelakuj,vlasy nenos, ohol se, nebo rovnou udělej si obřízku. Naopak bych pochválil ono zmíněné děvče, že neždíme rodiče a sama si snaží na tetování vydělat. Apropo bych doporučil onomu pisálkovi, aby se zašel podívat do Vašeho skvělého tetovacího studia v Chrudimi a zjistil, jakou sílu tetování má!

Potetovaný Aleš Zíka, Žihle