Najednou u mě zastavilo luxusní osobní vozidlo s volantem na pravé straně. Z okénka na mne vykoukl snědý obtloustlý muž ověšený řetězy ze žlutého kovu, na rukou zlaté prsteny. Zeptal se mne, zda umím anglicky, německy atd. Odpověděl jsem, že ne. On mi vnutil do ruky ohmatanou vizitku znějící na jakéhosi Ahmeda atd. z Dánska a prsten, který sundal přímo z ruky a zvláštní hatmatilkou něco mezi češtinou, slovenštinou, cikánštinou a pár slovy v angličtině, mně vysvětil, že potřebuje české koruny na benzín do auta a abych mu dal za prsten nějaké peníze.

V tu chvíli jsem zpozorněl a všiml jsem si, že je plné auto lidí, vzadu sedící cikánka měla přes ústa šálu, hrála si na Arabku. To samé vedle ní. Když jsem se podíval ke spolujezdci, seděl tu také tlustý cikán ověšený šperky a řetězy. Bylo mi jasné, že to nejsou žádní cizinci, ale maximálně občané Slovenska, kteří moc dobře umí česky.

Řekl jsem jim, že žádné peníze neuvidí a ať co nejrychleji odjedou s tím, že zavolám policii. Prsten a vizitku jsem jim hodil do auta. Jak jsem předpokládal, muž mi začal nadávat hezky česky do gadžů, bílejch k… atd. S hvízdotem gum pak rychle odjel dále zkoušet podvádět lidi. Dávejte si pozor na podobné vykuky. Způsoby, jak vás okrást, jsou různé a nekonečné. Nejlépe je se s nimi vůbec nedávat do řeči, zavolat policii a hnát je klackem od domu. Nic jiného si totiž nezaslouží.   Miroslav Nosek