Měly by si také měřit teplotu, měnit rukavice, dezinfikovat ruce i veškeré povrchy, kterých se zákazník dotkne, dodržovat dvoumetrové odstupy. Některé kadeřnice po dohodě se zákazníky stříhají a holí bez roušek a štítů. Ostatní se dusí a potí pod ochrannými pomůckami, aniž by pořádně viděly na hlavu zákazníka, natož na konec tunelu. Od pondělí má přijít další uvolňování restrikcí, lidé se už budou pohybovat na ulicích bez roušek.

O tom, jak to bude fungovat nadále v kadeřnictvích ani zmínka. I když premiér Babiš čerstvě vyrukoval s návrhem na vládu, aby kadeřníci mohli štíty odložit. Zřejmě na základě výzvy samotných kadeřníků, kterou už podepsalo tisíce lidí v oboru a v níž žádají o zrušení dvojí ochrany obličeje. Za plexisklem, které navíc zrcadlí a odráží světlo, se celý den pracovat prostě nedá. Kdo nevyzkouší, neuvěří. Ministerstvo zdravotnictví nám ovšem sdělilo, že dvojí ochrana je v tuto chvíli nutná.

Štít je prý důležitý, když se přiblíží pracovník k zákazníkovi. Když jde dál, na sobě ho nemusí mít. S příkazy to tedy vypadá jako na lodi bez kapitána. Nechme na samotných kadeřnících, ať si sami rozhodnou, jak se budou chránit.