Prasata nectí žádné hranice a s jejich nájezdy musíme počítat i během zimy. Zastavit je mohou jedině důkladné ohradníky, plašiče a také myslivci. Ti o víkendu vyrazili na Novopacku a Dřevěnicku na společnou naháňku.

Napáchané škody divočáky už prý byly neúnosné, navíc z Německa se šíří prasečí mor, takže preventivní kroky jsou nezbytné. Myslivci museli v době pandemie žádat o povolení naháňky ministerstvo zemědělství i zdravotnictví. Svolení dostali, nasadili roušky, drželi distanc, vzdali se společného ukončení lovu. Hodiny v lese, pak práce se slovenými kusy. Padlo jich šestadvacet. Přesto se ozvali kritici, kteří vnímali celou akci v covidové pandemii jako nehoráznost.

Covid ARO nemocnice v Náchodě
Na Jičínsku přibylo 53 covid pozitivních

Nehorázné bylo nedávné řádění fanoušků na Staromáku v Praze a nebo řádění divočáků na našich loukách. Myslivci mají jako jediní proti vetřelcům účinnou zbraň a především oni mohou korigovat přemnoženou černou zvěř. Podle mnohých by měli být aktivnější, ale to je věc diskuze. Další možností v boji s divočinou je oplocení pozemků, k tomu se ale jejich vlastníci moc nehrnou.