Vloni v březnu získali příslib státní dotace na přestavbu a dostavbu tělocvičny, která už nevyhovovala svými parametry. Problémem bylo nehospodárné vytápění, protékající střecha a poškozená podlaha. V červnu byla renovace za 13,5 milionu s DPH zahájena a ještě před Vánoci si dílo převzali uživatelé. Sportovci mají z moderní haly radost a už se těší, až se tu všichni sejdou při slavnostním otevření. V Radimi pro volejbal a stolní tenis totiž „dýchá“ téměř polovina obce.

A i když někteří časem změnili bydliště, za sportem sem dojíždějí. Ve vesnici funguje volejbalový oddíl, dvě družstva žen, mužstvo mužů a žákovský tým. V barevném volejbalu je zapojeno asi čtyřicet dětí. Stolní tenis má dvě družstva dospělých a jedno žákovské, navíc do tělocvičny chodí trénovat i tým mladých hasičů. Takže hala bude nepřetržitě v permanenci.

Ilustrační foto.
Lékaři chtějí očkovat své pacienty, stát jim v tom brání

Investice, která přinesla radost, má smysl a využití. Navíc díky aktivitě volejbalových a tenisových fandů se tady pro pohyb nadchlo i mládí, což můžeme Radimákům jenom závidět.