V Jičíně je situace zatím nejistá, ředitel Tomáš Sláma netuší, co bude dál. Některá města šla seniorům na pomoc, protože jim připadalo nelogické vozit je do center a nemocnic. Objednali si lékaře, který s očkovací látkou vyrazil za seniory do terénu. Naprosto logické. Proč riskovat, že se babičky a dědečci, které jsme doposud přísně separovali doma, nakazí při očkování v nemocnici, kde musí navíc půl hodiny po aplikaci látky setrvat. A většinou posedávají hromadně na společné chodbě nebo v čekárnách.

Bez očkování zůstávají nadále senioři, kteří jsou v domácí péči připoutáni na lůžku. Na otázku, jak mají postupovat a zda za nimi nemocnice vyšlou mobilní očkovací týmy, ředitel jičínské nemocnice odvětil, že neví. Nemocnice službu nezajišťuje a jeden z místních praktiků potvrdil, že zatím ani oni nemají vakcíny k dispozici a tudíž své pacienty oočkovat nemohou. Ani v zdravotnickém holdingu kraje o službě nemají jasno. Po dotazu se dozvídáme, že vakcína Pfizer není určena k individuálnímu podání. Proto je momentálně výjezdově možné očkovat pouze skupiny lidí.

Jičín
Jičín rozporcoval přebytek rozpočtu

Hořko je z vládních slibů, když stoletá stařenka z Hořic, upoutaná na vozíku, musí za očkováním do jičínské nemocnice. Netuším, jak chce vláda v tomto případě přispět k ochraně rizikových skupin obyvatelstva, když ty nejzranitelnější nechává na holičkách.