Ten ve městě nechtějí. Podle lékařek se v současné době dál neposuneme, pokud nebudeme více testovat, včas odhalovat možné zdroje šíření infekce a ty izolovat. Podle zkušeností odborníků ale ochota lidí nechat se testovat a dodržovat opatření stále klesá.

Jedním z hlavních důvodů je kromě doposud používaného nepříjemného stěru z nosohltanu i to, že opatření nejsou lidem dostatečně a srozumitelně vysvětlována, jsou neustále měněna bez jasného zdůvodnění a nedodržují je často ani vládní představitelé.

V úterý večer Záchranná služba se svým vozem Fenix převezla z Náchodské nemocnice část pacientů s Covid-19 do jiných nemocnic v republice.
Mobilní odběrový tým bude v pátek testovat v novoměstském Kině 70

V Železnici proto už ve středu zahájili šetrné antigenní testování na covid 19. Oproti klasickému z nosohltanu je méně agresivní, stěr se provádí z přední části nosu. Místní se k celé iniciativě postavili pozitivně a k testování přišlo napoprvé 71 zájemců. Mnozí organizátorům za jejich iniciativu děkovali. Železničtí svým počinem dávají covidové beznaději naději a jsou motivací pro ostatní města, obce i firmy.