Odpovědi se dočtete níže.

František Bezucha
Jičín
Jsem pro jeho přímé zvolení. Určitě by bylo lepší, kdyby občané této možnosti využili. Myslím si, že ve věcech odborných někdy rozhodují neodborníci. Chci, aby budoucí starosta byl člověk vzdělaný a charakterově kvalitní chlap.

Tereza Toušková
Hradec Králové
„Lepší je, když volí rada, než lidi. Lidé často volí jen podle sympatií a nevidí dovnitř pod povrch. Volí podle svých vlastních potřeb. Rada může volit spíše podle zájmu města. Měla by vědět, kam to město spěje. Rada je objektivnější.“


Kateřina Švandová,
Zlatá Olešnice

„Spíše s tím nesouhlasím, nelíbí se mi to. Mohly by totiž nastat takové případy, kdy by řada lidí za kandidáty navrhovala různé místní ´celebrity´, než aby to myslela vážně. A to by volbu starosty úplně znehodnotilo.“


Helena Linertová (58)
Rychnov nad Kněžnou

Spíše bych tu možnost uvítala. Výběr starostů by pak byl transparentnější, protože by odpadla řada zákulisních vyjednávání. Já k volbám chodím pravidelně, ale hodně jiných by to mohlo motivovat k volební účasti.


Lucie Mádrová (21)
Náchod
Není to špatný nápad, určitě bych tuto možnost přímé volby starosty také využila. Myslím si ale, že by možná bylo lepší počkat, jak dopadne přímá volba prezidenta, zda se tento způsob osvědčí a jaké to bude mít ohlasy.