Miroslav Nosek,
starosta Miletína
Podle mého názoru je to sice hezké takto vyjádřit podporu utlačovanému Tibetu, ale ve výsledku je to úplně k ničemu. Tím, že vyvěsím vlajku, nikomu nepomůžu. Jednou za rok vyvěsit vlajku a tím je vše hotovo, není řešení a ani pomoc. Pokud by to k něčemu bylo, tak bychom mohli vyvěšovat vlajku různých utiskovaných národů, států, území každý den.Mohli bychom vyvěšovat vlajku například slepic, které nemají dostatečný prostor na život ve velkoprovozech. Myslím si, že zrovna v případě Tibetu je to věc světové politiky a tlaku na Čínu diplomatickou cestou.


Stanislava Benešová,
ředitelka Městské knihovny v Nové Pace

close zoom_in
Tibetské vlajky by se měly v našich městech vyvěšovat tak dlouho, dokud bude trvat porušování lidských práv v Tibetu. Moc mě těší, že tato vlajka se v Nové Pace vyvěšuje už od roku 1998. A podle každoročních dotčených reakcí čínského velvyslanectví je vidět, že tato akce má význam.

 

Josef Cogan,
poslanec Parlamentu ČR

close zoom_in
Určitě, myslím, že je správné vyvěšovat tibetskou vlajku, která je symbolem ochrany lidských práv. Tento symbol je už širší, než byla původní myšlenka, což je dobré. To, že to vadí režimům, které potlačují lidská práva a svobodu, základy demokracie, je v pořádku. Vlajku v Nové Pace vyvěšujeme dlouhodobě a bude tomu tak i nadále.