Jiří Wolf vzpomíná bez jakékoliv cenzury na tento bolševický podvod, který pokračuje do dnešního dne a hodiny:

„Našel jsem fotku - momentku- z Václaváku, 21. srpna. Je z rána, kdy jsem pálil Rudé právo. Pod sochou jsem potom dal velkou papundeklovou krabici na peníze a do večera získal 30 tisíc, což byla na tu dobu velká finanční částka. Sehnal jsem čtyři studenty a oni roztáhli zakrvácenou vlajku z Národní třídy, tu nosili roztaženou - podobně jako ve Španělsku sbírka na Granadu - a lidé do vlajky vhazovali peníze. Ty se potom na vysoké škole DAMU použily na jídlo, čaj a pití pro stávkující studenty.

Dnes se dívám na televizi o 17. listopadu. Pořad BBC. Monika Payerová tam říká, že z Albertova šlo na Národní třídu 80 tisíc vysokoškoláků! Málem jsem spadl ze židle! Jestli šly 3 tisíce, tak to bylo moc, a většina demonstrantů ale nebyli studenti vysokých škol, ale učňovská mládež a střední generace Pražanů. Ani jeden z pozdějších studentských vůdců - všichni členové SSM - neříkali do pořadu pravdu o tom, že ta akce na Albertově byla povolena a byla pod záštitou právě SSM. Podobně jako podzimní akce na Kampě u zdi Johna Lennona.

Také to bylo pod SSM! Pořad televize BBC byl neobjektivní, přesně tak, jak ho chtělo Česko mít, plné hrdinů atd. Vůbec nebyla slyšena druhá strana, tedy soudných lidí, kteří měli zájem o pravdivé vysvětlení zákulisí celého toho podvodného sametu. Takové lidi pro BBC naši vyřvaní hrdinové před kameru prostě nepozvali, poněvadž se to nehodilo.V srpnu tohoto roku navštívil Česko televizní - dokumentační - štáb z Austrálie. Chtěli se dopátrat pravdy o celém pozadí slavného sametu. Kdo hledá, ten také najde, a oni opravdu v Česku našli pamětníky, kteří před kamerou mluvili, bez pathosu o celé té šaškárně. Štáb nechtěl slyšet klišé o sametu, spousta oficiálních lží a o podvodu plném v režii StB, ale chtěl se dopátrat pravdy. Mluvil Petr Cibulka, Jiří Gruntorád, také já, atd… Až bude film hotov, bude nabídnut Česku. Věřím, že ani v jedné naší televizni stanici se neobjeví!

Jinak na tajném sjezdu politických vězňů v Olomouci bylo na 100 delegátů. Všichni nadávali na jeho předsedkyni, a když došlo na volbu předsedy, na 99 delegátů zvedlo ruku opět pro ni! Jediný býv. politický vězeň, můj kamarád z Pražské pobočky 15, Petr Hauptman (seděl v Minkovicích za velezradu až do r. 1989, sám jsem ho z kriminálu po 17. listopadu dostal, tento jediný čestný člověk se nezalekl a pro nezvedl ruku. Asi za to v nejbližší době zaplatí! … Já za svůj článek o zbabělosti politických vězňů asi budu z Konfederace vyhozen. Už nyní se projednává moje vyloučení. Holt za pravdu jsem přece seděl!

Tak všem přeji hezké dny!“ ⋌ Jiří Wolf, jirkawolf@volny.cz