On je vůdcem světa a nemůže ho nikdo zastupovat. Jeho zákonitosti nám přiblížil Ježiš Kristus v Desateru Božích přikázání. Je zarážející, že pan Kalousek, bývalý člen KDU, toto nedodržuje a snad ani nechce dodržovat. Vždyť přece víme z minulých zkušeností, že každý vedoucí, který nežil v pokoře k Bohu, zákonitě zkrachoval.

V současné době se lidstvo pohybuje jako nikým neřízená zvěř. Tento stav nás vrhá někam hodně daleko zpět, kde většina lidí nemá ani to základní – lidská práva. Vždyť přece každý člověk má právo slušně žít, mít svoji důstojnost, a pracovat. Víme přece, že vedoucí, který dokáže využívat duchovní pomoc, žít dle přírodních zákonitostí, vidí mnohem dále a dokáže lidstvo spojovat. Názorný příklad – vzestup bohatství za prvé republiky a pád bohatství za současné doby.

Tomáš G.Masaryk si představoval, že po kapitalistickém řádu nastoupí řád spravedlivější – sociální. To se však z určitých důvodů nepovedlo a současný kapitalismus je tak nespravedlivý, že se řítíme ještě někam hlouběji, neb mnozí poctiví lidé žijí na pokraji zoufalství, až řeší svoje problémy sebevraždou.
Když v televizním pořadu Michaely Jílkové, kde se řešily ohromné problémy mezi chudými a současnými zbohatlíky, tak JUDr. Sokol řekl, že je zde kapitalismus a že je to normální. Paní Jílková to již nevydržela a řekla – to Vám není hanba? Já si dr. Sokola kdysi vážil, ale lidé, kteří se nechají ovládnout majetkem a mocí, jsou často velmi drzí a nebezpeční. Z náboženského hlediska si myslím, že si proděláváme peklo na zemi.

Já si nedovedu dobře představit budoucnost; to dokázali lidé s velkou duchovní náplní- Komenský, Čapek, Baťa a mnoho dalších. Snad budou muset nastoupit lidé podobných názorů, a ty se vytvářejí převážně poctivou prací.

Nedávno jsem četl o úspěšném podnikateli na Moravě, který mi připomínal podnikáním Tomáše Baťu a snad i Františka Čubu.⋌Antonín Erben