Tarragona. Město ležící na pobřeží Středozemního moře v oblasti Katalánska na severovýchodě Španělska. V době římské byla jedním z nejvýznamnějších přístavů a zachovalo se zde mnoho památek. Obyvatelé Tarragony jsou na svoji historii pyšní a s radostí nás s ní seznámili a umožnili nám volné vstupy do všech prostorů.

Tyto antické památky jsme si mohli prohlédnout v rámci dne ve farnosti. V Tarragoně jsme strávili necelých pět dní, které však byly krátké na poznání celého městečka. Přesto jsme si čas užili velmi dobře. Prohlídka města s průvodcem, ale i bez průvodce, povídání o historii, amfiteátr a dřívější gladiátorské hry, pláž, slaná voda, opalování, katecheze s přípravou na setkání v Madridu, mše svaté a hudba v podání skupiny Credens. A to nebylo všechno.

Prožít jsme tady toho mohli ještě mnohem víc, stačilo si jen vybrat. Největší zážitek byl pro mě, ale určitě i pro ostatní sobotní výlet do Barcelony. Dopoledne nás duchovně posilnil arcibiskup katalánský (bohužel byla celá bohoslužba ve španělštině, které jsme nerozuměli) a odpoledne si prohlédli město. Navštívili jsme Sagrada Familia a další památky. Večer nás překvapil koncert skupiny Gen Rosso a španělské Clone the U2. Ten pohled pod pódium byl neskutečný. Se skupinami tančilo a zpívalo na 40 000 lidí. Prostě nezapomenutelný…

Pobyt v Tarragoně si však žádá i naše fyzické nasazení. Vedra a jídlo na která nejsme zvyklí všechny vyčerpává, ale musím říct, že už se velmi těšíme do Madridu, kam už vyrážíme.