Jaký máte tuto problematiku názor vy? Myslíte, že přijde i na předčasné volby?

Nebojte se vyjádřit v diskusi u tohoto článku.

Josef Cogan,
poslanec Parlamentu ČR, Nová Paka

Je předběžné teď cokoliv předvídat. Potřebujeme pracovat na reformách, je škoda, že současná situace tuto snahu rozmělňuje. Je dobře, že tyto aféry vyplouvají na povrch, lidé se přestávají bát bavit se o korupci, to je pozitivní. Pokud budou informace ověřeny, měli by na své funkce v rámci výkonné moci rezignovat lidé z agentury ABL.

Tomáš Klůz,
student politologie, Chodovice
Situace ve straně Věci Veřejné ukázala, že tento přístup k pojeti politické strany je zřejmě slepou uličkou. Na druhou stranu informace, které se o vnitřních poměrech ve straně šíří, působí místy jako hodně přitažené za vlasy. Nedomnívám se že by Věci Veřejné měly v příštích volbách velkou šanci znovu uspět.

Lucie Kráčmarová,
studentka psychologie, Hořice
Této záležitosti se tolik nevěnuji, takže nevím jestli jsem úplně kompetentní člověk. Myslím si ale, že ministr John už mohl odstoupit sám dávno, když policie a hasiči jasně ukázali, že ho ve vládě nechtějí. Jinak pro mě Věci Veřejné ztrácejí věškerou důvěryhodnost a hlas jim v příštích volbách nedám.


Ivan Doležal,
starosta Hořic (ODS)

Nedokážu nyní odhadnout, k jakému dojde vývoji, nejsou v tuto chvíli ani vyloučené předčasné volby. Osobně to ale hodnotím jako naprostý skandál a ostudu. Boje měly proběhnout před volbami, teď by měli všichni táhnout za jeden provaz a věnovat se důležitým věcem jako jsou například reformy.