„Díky nové vyhlášce dostala městská policie přímý nástroj k postihu zakázaného jednání, na místě může řešit záležitost pokutou nebo v případě vážnějších prohřešků rozhodne přestupková komise,“ uvedl místostarosta.

Většina lidí, kterých se Deník dotazoval, vyhlášku o veřejném pořádku přijímá kladně. Někteří se dotazovali na takové věci jako je v létě vypití jednoho piva, otázku předzahrádek a podobně.

Jak jsme již informovali, každý případ bude řešen strážníky individuálně a pro předzahrádky a pořádání různých veřejných akcí budou udíleny výjimky. S pozitivním ohlasem přišel do redakce provozovatel Tančícího domu v Denisově ulici.

„Byl jsem často osočován, že naši opilí hosté na náměstíčku u kašny hulákají a chovají se tak, jak by slušní lidé neměli. Ve většině případů to byli lidé, kteří k nám přišli opilí a my je nevpustili do podniku. Bohužel, nebyla žádná páka, jak si s nimi poradit. Vítám vyhlášku, protože mohu zavolat strážníky a ti již mají možnost právě na jejím základě zakročit a zjednat pořádek. Zrovna tak já, když uvidím, že se někteří hosté chovají neurvale, mohu poukázat na existenci nové vyhlášky. Slušní lidé, kteří se přišli bavit se nemají čeho obávat,“ uvedl Gabriel.

Podobný názor, jak ukázal náš letmý průzkum, není ani zdaleka ojedinělý.