K hlasování ale nakonec nedošlo.
Proto jsme se zastupitelů osobně dotázali, zdá má stávající městská rada jejich důvěru. Odpovědělo osmnáct z jednadvaceti.

Ladislav Brykner (ODS): Ano. V budoucnu věřím, že bude rada doplněna zodpovědnými lidmi, kterým jde o město a ne o vlastní prospěch. Děsí mě, že se prokázalo, že skutečně docházelo k tajnému monitorování a že existují sjetiny, které mají diskriminovat některé osoby v TS.

Josef Dvořák (ČSSD): Ano.

Tomáš Frýba (TOP 09): Ne. Nemám vůči stávajícím partnerům důvěru.

Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín: Ne.

Luděk Havel (Sdružení pro Jičín): Ne. Nezastupuje většinu v zastupitelstvu.

Alena Jirovcová (Volba pro město): Současná rada nemá zajištěnu většinovou podporu v zastupitelstvu, a tak se domnívám, že některá její rozhodnutí a doporučení nebudou zastupitelstvem odsouhlasena. Jiná situace by byla, kdyby byl starostou Jiří Liška, který má neobyčejnou schopnost zmírnit ostří zbraní znesvářených táborů v bitvách u vyhrocených názorů, vidět problém z nadhledu a ve správném sledu dát věci k ledu.

Jan Jiřička (Volba pro město): Ne, zbytek rady nemá jako jeden z orgánů města moji důvěru.Připouštím, že někteří radní moji důvěru mají, respektuji je jako osobnosti Jičína a vážím si jejich aktivit zejména v oblasti kultury a propagace Jičína.

Petr Kebus (za KSČM): Zatím to budou dělat v pěti lidech a časem to doplní. Bude se jednat.

Jaroslava Komárková (ČSSD): Ano. Důvěřuji sama sobě a jen sama sobě. Poznala jsem, že pravda neexistuje.

Petr Krykorka (VV): Ano. Ale s otazníkem. Je to správné, že je pětičlenná? Ne. Ať rada zatím pracuje a uvidí se, co bude dál. Nejsem smířený s tím, že do konce volebního období bude pětičlenná.

Petr Lisý (VV): Ne. Představoval bych si jiné složení rady města.

Jiří Liška (ODS): Členové rady moji důvěru mají, ale musí si uvědomit, že současná situace je dlouhodobě neudržitelná a je nutné, aby ji řešili.

Miroslav Matějka (ČSSD): Nejsem neupřímný ani zbabělý člověk, ale co Vám mám prosím napsat?? Jistě chápete moji (naši) složitou situaci…

Daniel Novotný (TOP 09): Ne.

Milan Smolík (Volba pro město): Ne. Složení rady města by mělo „kopírovat“ složení zastupitelstva města. Poměrné zastoupení = pestrost názorů, programů a priorit. Ve výsledku nám jde všem o prospěch města (doufám). Každý (jednotlivý) problém by měl být posuzován samostatně po stránce věcné a doložen argumenty (číselná rozvaha, koncepce, důležitost, návratnost, …).

Miloš Starý (ODS): Ano. Máme dobrého starostu a skvělého tajemníka. Věz, že za deset let, co ho podporuji, nenašel jsem jedinou věc, za kterou bych si ho musel přestat vážit, i když ne ve všem jsme měli souhlas. Rada má mou důvěru, i když z původního složení jsem nebyl nadšen. Doufám, že se ji podaří doplnit o dva slušné lidi z opozice.

František Svoboda (KSČM): Ano, starosta řekl, že jestli se dovolí, tak to bude v pořádku.

Petr Šindelář (ODS): Ano. Kdo mojí důvěru nemá je Tomáš Frýba, který svým neuváženým jednáním a posléze snahou svést vinu na někoho jiného, přinesl do Jičína skutečně něco nového. A rozhodně to není takzvaná otevřená radnice.

Důvěru tak vyslovilo současné pětičlenné radě města devět zastupitelů, osm jí dalo červenou a Martin Puš (ODS), Miloslav Kůta (ODS) i Jan K. Čeliš (ČSSD) neodpověděli.

Jednoznačně se k dané otázce nevyjádřil ani Miroslav Matějka.
⋌Bohumír Procházka