Je to skvělý nápad: vařit levně a chutně v centru Jičína v době, kdy se většina restaurací zavírá a už opravdu žádná nevaří. Nic proti tomu. O víkendech bývá otevřeno v čase od 22. hodiny do třetí ranní, v pátek a v sobotu, kdy jsou hospody navštěvované nejvíce.

Opilci po množství piv vyhládne, a kam se vydá? No sem, je to v centru, za levno, a ještě pak může pokračovat dál na diskotéku, jak to taky většina dělá. Super akce! Nakoupím požadovaný gyros, a jelikož se uvnitř nekouří, nedá se tam sedět ani popíjet, jdu ven. Tu dobrotu si vychutnám v podloubí i s kamarády. Neprší tu, můžeme tu hulákat a popíjet z přinesených lahví, jak se nám zlíbí. Super akce! Kámoš tu rozflákal pár lahví, jen tak, byly přece prázdný, né? Jeden se tu popral s dopravní značkou a bacha, zrovna kolem jeli policajti. Ale nic, v pohodě, vůbec nezakročili.

Můžem se tu skvěle vyřádit a nic se neděje. Na jednoho kámoše to zrovna přišlo, kouká kam, je tam zlatej Ježíš na kříži, tak to udělal na něj. No nebudu zapírat, na mě to za chvíli přišlo taky, tak to Ježíšek dostal ještě ode mne. No co? Když tam nemaj nikde záchody!

Po nás hned přišla další parta. Řvali jako kanci, a ještě než si dali gyros, vrhli se na popelnice a dali fotbálek s plastovými lahvemi a tak různě, co tam našli. Prostě sranda. Pak jsem si všiml, že okolo šla jedna starší paní a udělala na sobě kříž. Praštil jsem lahví o zem, přestože ještě nebyla prázdná! Copak my jsme nějaký grázli, co někomu ubližujou? Paní sebou trhla a obešla nás velkým obloukem.

Ale vždyť my se chceme jen bavit! Co na tom, že je jedna nebo dvě nebo tři hodiny po půlnoci? A taky nechápu, proč na nás koukají lidi z oken? Trochu si zahulákáme naše hesla nebo zazpíváme naše písničky, no. Komu se to nelíbí, ať si dá polštář přes hlavu!

Krmení opilců gyrosem okradlo všechny občany, bydlící poblíž, o víkendový klid, a hlavně spánek. Co dělat? ⋌ (mch)