Kupčení s postem prezidenta, navíc když tato funkce v našem státě je spíše reprezentativní, je nedůstojné nás všech. O to více si vážím těch poslanců a senátorů, kteří bez ohledu na to, zda stojí na levé nebo pravé části politického spektra, mají svůj neměnný názor, drží se ho, jsou tím transparentní a jejich voliči mají jasno. A oni také, protože chytračení se nevyplácí, a tací „vyvolení“ by mohli po poznání nelibosti svých voličů skončit.

Bez ohledu na dominantní barvu loga politické strany si vážím těch, co se stali voliteli za náš okres. Zkušenější senátor Jiří Liška a nováček, poslanec Zdeněk Lhota, vždy tvrdili, že Klaus je pro ně mužem, který patří na Hrad, a tvrdili to dávno před tím, než je k tomu svým způsobem zavazovalo vedení strany, jejímiž jsou členy, tedy ODS.

Jiří Liška Deníku řekl: „Klause znám od svého vstupu do politického života. Vážím si jeho pevných názorů, které se nemění pod tlakem okolností nebo proto, aby se zavděčil některým skupinám.“ A já si zase vážím, i když nemusím souhlasit s jejich politickým zaměřením, našich dvou volitelů.

Těm, za které se stydím, ať to při příštích volbách spočítají občané.