Můj stav se i oproti lékařským prognózám výrazně lepší a já doufám, ze s pevnou vůlí a trpělivostí se i s pomocí berlí na nohy postavím a invalidní vozík mi přibude jako suvenýr na půdě.
Ted již k mému problému.

V Nové Pace jsem hrál fotbal již od svých prvních krůčků, a kdo mě zná, myslím si, že potvrdí, že jsem patřil k oporám všech družstev počínaje přípravkou, kde jsem začínal s nynějším úspěšným packým fotbalistou oblékajícím dres druholigového Hradce Králové Jiřím Poděbradským, a konče ve věku 22 let z důvodu pracovního vytížení.

Jelikož mně fotbal a sport vůbec chybí nejvíce, rád se vždy půjdu podívat na své kamarády, popřát jim hodně štěstí a držet jim palce při jejich vítězství.

Co se ale stalo předminulou sobotu, kdy Nová Paka hrála o první místo s Olympií HK, mně vyrazilo dech úplně nejvíce.

Nejenže se vstup zvýšil ze 30 Kč na 40 korun jen kvůli tomu, že se hrálo o první místo, ale bohužel tuto částku jsem byl nucen zaplatit také, i když jsem stále členem novopackého fotbalu, mám zde i platnou registraci a zároveň mám průkaz ZTP/P.

Nejde mi o 40 korun, ale spíše o princip. Tuto sezonu jsem navštívil několik hokejových extraligových utkání (Slavia - Vítkovice, Slavia - Karlovy Vary) a i fotb. utkání. Představte si, ze všude mají vstup s průkazem ZTP/P a doprovodem buď za poloviční ceny, nebo za symbolickou jednu korunu, a to jak vozíčkář, tak jeho doprovod. Navíc bezplatné parkování a bezbariérové WC.

V Nové Pace mi bylo zakázáno parkování u hlavního vchodu i v prostorách fotbalového stadionu, tudíž jsem musel absolvovat cestu až od zimního stadionu. Navíc záchody nikde, natož pak bezbariérové.

Při otázce u pokladny, kde mají ZTP/P vyhrazeno parkoviště a bezb. záchody, bylo pokrčeno rameny a odůvodněno „já nevím“.

Další otázka zněla: „To platí i vozíčkáři a držitelé průkazu ZTP/P?“ Rázná odpověď “DNES PLATÍ VŠICHNI STEJNĚ!“

Kde to žijeme, je to ještě o sportu, nebo snaha představitelů vedeni obohatit si svoji kapsu? Říkám ještě jednou, nejde mi o 40 Kč a upoutání pozornosti, ale jen o princip!

Zároveň bych v tomto článku chtěl popřát klukům hodně štěstí v postupu do vyšší soutěže (divize) a ať se jim daří stále podávat kvalitní výkony jako byl sobotní.

Při této možnosti bych také chtěl poděkovat místní firmě vyrábějící zdravotnické potřeby v čele s ing. Milošem Dušánkem a kolektivu zimního stadionu v Nové Pace v čele s Bohumilem Šmikou, kteří byli tak ochotní, nezapomněli na mě po úrazu a věnovali mi finanční hotovost na přispění k zakoupení invalidního vozíku. Ještě jednou, DĚKUJI VÁM. M. T.
(kontakt máme v redakci)