Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestěhování není snadné

Milíčeves - Letošního 1. února jsem se přemístila do zdejšího domova důchodců. Nastala pro mne velká změna. Co si s sebou mohu vzít a vezmu? Těžká volba.

25.2.2008
SDÍLEJ:

Kolektiv zaměstnanců s obyvateli Domova důchodců Milíčeves.Foto: Milan Ryba

Musím si však i zde vytvořit nový domov, a tak jsem vybírala.


S manželem, který již zemřel, jsme projezdili a prošlapali jako organizovaní turisté celou naši bývalou republiku. S nynějším přítelem, Norem, se kterým hovoříme esperantsky, jsme procestovali a prožili krásné chvíle v celé Evropě, v Egyptě, na různých ostrovech, odkud jsem si přivážela krásné suvenýry. A měli jsme rozsáhlou knihovnu. Miluji knihy, stále jsme něco studovali. Těžko jsem se se vším loučila. To, co jsem si vzala s sebou, mi připomíná můj bývalý domov!

Starostlivá dcera

Mám dceru Alenu, která bydlí ve Vitiněvsi. Přála bych všem mámám, aby měly takovou dceru. Jezdila za mnou v poslední době velmi často až do Loun, pomáhala mi chodit, vše obstarala, uklidila, a to na úkor své rodiny a starostí. Několikrát musela přesedat, než do Loun dojela. Tak mi obstarala tento domov důchodců.


Zde je mnoho sestřiček a dalších pracovníků. Já jsem seděla celou svoji pracovní dobu za psacím stolem. Nezávidím sestřičkám, hlavně těm starším, jejich práci. Je to těžká práce, kterou musí zdolávat jak fyzicky, tak psychicky. Je zde spousta stařičkých lidí, kteří jen leží, je třeba je přebalovat, udržovat v čistotě, koupat je a vyhovět jejich přáním. Mají také své rodiny, starosti. Určitě se vracejí mnohdy z práce dost unavené. Všem je třeba děkovat za jejich práci a být k nim také ohleduplní.


Uléháme zde brzo večer. Vzpomínám na prožitý život, na svoje životní partnery, rodinu, přátele, spolupracovníky a kolegy v různých organizacích.
Je mi líto, že již nikdy nebudu schopna žít plnohodnotný život. Můj veškerý inventář v Lounech tak převezme dcera Alena. Všem za všechno děkuji. Dana Matějíčková

25.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení