VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ještě o odpadu - a dnes už fakt naposledy

Miletín - Vzhledem k tomu, že se rozvinula diskuse vyvolaná třiadevadesátiletým panem Polákem z Miletína, rádi bychom ji už ukončili - nikam totiž nevede.

2.3.2008
SDÍLEJ:

Černá skládka není jen problémem Městského parku v Chrudimi. Ve městě byste takových našli hned několik.Foto: Pavel Král

Vážený pane starosto města Miletína, přečetl jsem si Vaši odpověď v Jičínském deníku (poznámka redakce – šlo o opakované nářky pana Poláka nad vysokými cenami svozu a podle jeho názoru špatnou organizaci odvozu odpadu). Moje kritika nebyla zaměřena na městský úřad, ale na způsob odvozu firmou Marius Pedersen až z Křovic u Dobrušky.

Na ministerstvu životního prostředí se připravuje novelizace zákona o svozu odpadků. Přece lze zlepšit zákony pro efektivnější odvoz. Nevím, proč obhajujete odvoz 100 kilometrů dlouhý, když by měl a mohl být kratší. Nevím, proč máme platit za odvoz papíru, když sběrna mi za něj zaplatila a postarala se o odvoz. Nevím, proč by měli vyklápět polovinu urny a nesměl se na tom soused přiživit, aby byla plnější. Pozastavil jsem se i nad tím, že v Praze je odvoz levnější, jen za odpadky, a ne za papír a plasty.

A taky ve Švýcarsku o mnoho líp organizován a osvětou zajištěn dobrým tříděním. Za co mě to kritizujete, když pracuju v zájmu občanů?

S úctou Jaroslav Polák

Poznámka redakce: Abychom už uťali diskusi, která je stále stejná a pan Polák nechce pochopit základní fakta. Pane Poláku, ve svém dopise jste kritizoval městský úřad, protože ten stanovuje ceny odvozu komunálního odpadu na základě kalkulací skutečných nákladů, a ve většině případů stále ještě obce doplácejí k částce, kterou vyberou od občanů.

I proto se starosta města Miroslav Nosek musel ozvat a vysvětlit Vám, co nyní stejně nechápete, například proč se odpad vozí tak daleko? Jasně řekl, že není možné, aby byla skládka u každého městečka či obce – jako bývávaly „smeťáky“ ledaskde, čili černé skládky. Řádné skládky, vyhovující hygienickým normám a zákonům, musí mít nepropustné podloží, jsou sledovány a musí splňovat spoustu kritérií, jinak firma nedostane povolení k dalšímu skládkování. Provoz je velice nákladný včetně následné nutné rekultivace.

Skládky všude?

Ale o tom nejspíš nemáte představu, když stále vyžadujete, aby se odpad hromadil někde nedaleko Miletína (to by nejspíš ani místní občané nechtěli) a nemuselo se jezdit příliš daleko. A pokud jde o formu odpovědi starosty, vůbec nešlo o kritiku Vaší osoby, ale o vysvětlení, která stejně nechápete. V internetových diskusích na našem webu se již objevily příspěvky, které Vás nazvaly věčným stěžovatelem, který zahlcuje svými dopisy nejrůznější instituce počínaje městským úřadem a konče ministerstvy.

U nás přesto Vaše dopisy v koši nekončí, avšak uvědomte si také další věc: až zde budou lidé „vychovaní“ tak jako například ve Švýcarsku, které stále dáváte na vzor, budeme někde zcela jinde, bez problémů, které Švýcaři ani neznají. (red)

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení