Jen ten, kdo zkusil být odkázán na péči a pomoc sestřiček a lékařů na jičínské chirurgii, pochopí má slova díků. Tady začala moje anabáze se složitým léčením v hořické léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) na oddělení B. V povědomí lidí je LDN „odklaďák“, ale to vůbec není pravda.

Chtěla bych napsat panu řediteli Městské nemocnice v Hořicích, že jsem se zde setkala s profesionálním přístupem p. primáře MUDr. Váchy a s lidským a milým jednáním MUDr. Procházky.
Děkuji celému kolektivu sestřiček vedených Hanou Lejskovou; nesmím zapomenout na rehabilitační sestru Hanu. Moc mi pomohli i tamní zřízenci.

Milá byla i vrchní sestra Studená. Na celém oddělení byl vzorný pořádek. Ani jídlo nemělo chybu. Už to, že mohu za necelé dva měsíce psát, dokazuje, že mi opravdu pomohli, a tak ještě jednou velikánský dík. Přeji všem v jejich náročném povolání hodně zdraví a hodně sil v obtížné práci pro staré pacienty. Věřte mi, že se hluboce skláním před jejich prací.

Samozřejmě děkuji za podporu také celé své rodině, za opatrování mého domova sousedům, a dále všem svým přátelům a známým, kteří mne téměř denně navštěvovali a pomáhali mi tak i psychicky. Jaryna Dostálová, Dobrá Voda u Hořic