VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak jsem se stal málem králem bulváru

Jičínsko - Nejen o našem regionu píše své postřehy známý spisovatel Stanislav Rudolf. Svěřil se nám také s velmi zajímavým zážitkem.

18.8.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Nedávno jsem oslavoval narozeniny. Dokonce ty kulaté, rozumíme si! Bohužel nemohu zde pro nedostatek místa uvést jejich současnou hodnotu. Jak už to bývá, nejprve s rodinnou mafií, o dva dny později s přáteli a kamarády. Byl to v obou případech krásný zážitek.

V přípravném období na tyto dvě akce jsem byl ale nucen odjet ještě do Prahy a zařídit něco důležitého v jednom nakladatelství.

Když jsem povinné schůzky odbyl a chtěl se vrátit domů, potkal jsem se náhodou na přestupní stanici metra se svým bývalým, mnohem mladším kolegou z jednoho tradičního českého časopisu, kde jsme oba před lety pracovali.

Už jsme se spolu dlouho neviděli, takže náš rozhovor začal obvyklou otázkou: “Co ty, dobrý?“
„Dobrý!“ potvrdil jsem jako první a stručně popsal výhody nás, důchodců. “A kde děláš teď ty?“
Můj kamarád mi naopak prozradil, že pracuje jako redaktor v jednom bulvárním časopise. Dokonce vyslovil i jeho název.

Úplně mě tou zprávou rozhodil. Proč? Už jsem se určitě někdy někde přiznal, že když mě moje žena vyšle nakupovat a vyzbrojí papírkem, kde mám napsáno, co nakoupit, splním vzorně všechna její přání. Kromě jediného. Pokud se v seznamu objeví název některých bulvárních novin nebo dokonce časopisu, nemá Jaruška šanci, abych jí tenhle škvár přinesl domů, i kdyby…!

Prostě já v sobě nedokážu strávit všechny ty pomluvy, urážky a bolesti, které zveřejněné články osobám, nejčastěji ze showbyznysu, způsobí. A to nejsem žádnej citlivka! Naopak, občas dokonce přemýšlím o tom, jak by se měli tihle postižení bulváru bránit, a pokud to půjde, vrátit jim také nějakou podpásovku.

Vím, že usilovat o soudní řízení, tresty a pokuty je v tomto případě až směšné. Vydavateli se pochopitelně vyplatí zaplatit soudem vyměřenou pokutu, řekněme několik desítek korun, když zisk za jejich jediné číslo jde obvykle do miliónů…

A teď se dozvím, že v bulvárním časopisu pracuje i můj kamarád.
„Opravdu?“ zeptám se nevěřícně.
„Jo, tam. A proč ne?! Plat mám slušnej a při práci potkávám zajímavé lidi…! Ty, Stando,“ zarazil se náhle, “že ty za pár dní budeš slavit kulatiny?“
Potvrdil jsem, ač nerad: “Budu. Jak to víš?!“

„My víme u nás v redakci o každém přece všechno!“ zažertoval, ale vzápětí se mi zahleděl zpříma do očí a pronesl zcela vážně: “Víš ale, co mě teď napadlo? Co kdybychom o tobě napsali?“

Přiznávám, že mě svým návrhem doslova šokoval. Uvědomil jsem si totiž, že se mi naskýtá příležitost představit i v bulvárním listu svou literární práci z posledního období. Prozradit své plány a snad i sny. To všechno by možná byla navíc nenápadná, skrytá reklama. Tu přece potřebuje každá česká knížka, tedy i ty moje. Proč ne i v bulvárním tisku? Ke všemu zadarmo!

Náhle jsem postřehl, že se kamarád zamyslel. „Jenže o čem bysme v tvém případě psali?“ mumlal si spíš pro sebe. Pak se rozzářil. „Mám to! Ty, Stando, nemohl bys tam u vás třeba … třeba přefiknout starostu?!“
„Pak byste o mně psali?“

„Stoprocentně…!“potvrdil a ukázal za moje záda.“Hele, mně už to jede!“ A už v běhu k přijíždějící soupravě vlaku metra se mávnutím ruky se mnou rozloučil.
V bulvárním tisku nebyla v příštích dnech o mně a o mých kulatých narozeninách ani zmínka. Prostě náš starosta není zřejmě můj typ. Stanislav Rudolf

18.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Klára Dostálová

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Voličské peripetie. Neházejte lístky do kamen!

Nová Paka - Ve volebních okrscích v Nové Pace si členové a členky komisí volební účast pochvalují, obdobné ohlasy přicházejí také z Hořic.

Do stavské knihovny dorazila pětadevadesátiletá volička

Stav - Do miniaturní, leč útulné stavské knihovny přišla v sobotu po deváté hodině odvolit i nejstarší občanka obce, pětadevadesátiletá Růžena Glosová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení