Miroslav Svoboda,
55 let, Nová Paka
S několika dalšími aktivními občany jsme se v roce 1989 přihlásili ke vznikajícímu celostátnímu hnutí Občanské fórum. Profesně se mi otevřely nové možnosti, jinak bych asi až do důchodu zastával funkci agronoma.

Iva Rošková,
55 let, Polička
Tenkrát v listopadu jsem čerstvě začala učit na základní škole v Pomezí, kde jsem dodnes. Učili jsme a nevěděli, co tenkrát dětem říkat. Pochopitelně se vyptávaly. Tušili jsme, že se chystá něco velkého, co zasáhne nás všechny.

Jaromír Pecina,
55 let, Chrudim
Do roku 1989 jsem učil na jedné z pražských základních škol. Potom jsem se přestěhoval do Chrudimi, oženil se a odstartoval kariéru ředitele soukromé střední školy. Myslím, že pro mě to byl zásadní životní zvrat k lepšímu.

Petr Kejklíček,
55 let, Trutnov
Jako pedagog České lesnické akademie jsem vděčný za svobodu, která nám umožňuje nejen říkat nahlas své názory, ale přinesla i volnost cestování. V našem oboru například při studijních cestách a stážích do zahraničí.

Petr Kulda,
57 let, Ústí nad Orlicí
Socialistická nesvoboda byla vystřídána nesvobodou prvobytně kapitalistickou. Ta druhá mě osobně otravuje každý den mnohokráte. Šest investorů mi dluží asi 80 tisíc, které už asi nikdy neuvidím. Takže celkově nic moc. Bohužel.