Kampaň před druhým kolem prezidentské volby finišuje a oba kandidáti shánějí podporovatele mezi známými osobnostmi.
Miloše Zemana, který zvítězil v prvním kole, se rozhodl podpořit nejen hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, ale i některé osobnosti ze světa sportu.
„Nečekal jsem na žádná doporučení své strany a rovnou jsem vystoupil na podporu Miloše Zemana. Televizní debaty mě pak v mém přesvědčení jen utvrdily. Kampaň je ale zatím hodně povrchní, člověk nemá šanci dozvědět se názory obou kandidátů," uvedl Martin Netolický s tím, že názory Miloše Zemana a ČSSD si jsou hodně blízké.

Zemanova vláda stála u zrodu krajů

„Byl to právě Miloš Zeman a jeho vláda, které se podařilo prosadit reformu veřejné správy a fakticky ustavit kraje. Naproti tomu druhý kandidát je představitelem stávající vlády, která krajům neustále bere peníze a znepříjemňuje tím regionům život," vysvětlil Martin Netolický.

Podporovateli Miloše Zemana z oblasti sportu jsou třeba generální manažer fotbalového klubu SK Slavia Praha Zbyněk Kusý, prezident klubu FK ERA-PACK Chrudim František Tichý či Futsalista roku 2012 Lukáš Rešetár.

„Nejenom v našem kraji jsme se zaměřili na kontaktní kampaň. Spolu s dobrovolníky zejména z řad studentů jsme objeli celý region," konstatoval první místopředseda Strany práv občanů Zemanovci Zdeněk Štengl.

Pardubice ovládl Schwarzenberg

V Pardubickém kraji Miloš Zeman zvítězil před Karlem Schwarzenbergem o 4,5 procentních bodů. Vyhrál ve všech čtyřech okresech, na Pardubicku pak dokázal zvítězit v 80 obcích z celkových 114. V Pardubicích byl ovšem, stejně jako ve většině ostatních velkých měst, úspěšnější současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.