Petr Musil, 44 let, ekonom: „Co mi vadí ve městě? Problematika dopravní propustnosti města v odpoledních hodinách, zejména pátky , ale i soboty dopoledne. S tím souvisí i kvalita silnic.

V oblasti kultury došlo v Jaroměři k prodeji kulturního střediska pro konání plesů, tanečních, zábav apod… Tady vidím prostor ke zlepšení kulturního vyžití mladých v Jaroměři. Vybudování vhodných prostor pro tyto aktivity. Dalším problémem jsou omezené pracovní příležitosti ve městě, opět především pro mladé po školách. V neposlední řadě je to globální problém souměstí Josefova, jeho revitalizace, památky, byty, sociální problematika, romská menšina. To je velký ořech, který je potřeba podle mého názoru do budoucna řešit… A co si myslím, že by se mohlo zlepšit? Myslím si, že s přibývajícím počtem seniorů je zde prostor ke zlepšení péče a služeb o tyto občany, např. služby o víkendech. Ale samozřejmě si jako ekonom velice dobře uvědomuji, že vše je o financích.”


Jana Pustelníková, 23 let, studentka práv: „Vadí mi málo pracovních příležitostí ve městě, pro mě jako budoucí advokátku nebude šance najít si tu uplatnění. Chybí mi tu kino a další kulturní vyžití pro mladé. Jinak co mi vyhovuje je velikost města, je tu klid, ideální pro rodiny s dětmi.”


Jaroslav Volf, 46 let, podnikatel: „Jaroměř trápí špatná dopravní situace, kruhové objezdy jsou věčně ucpané. Zanikly tu firmy, průmysl, s tím souvisí špatná nabídka práce. Za nebezpečnou považuji dopravní situaci u škol bojím se nechat své dítě chodit samotné ze školy. Městu by prospěl obchvat nebo nějaká varianta, jak by se alespoň daly odklonit kamiony. Mohla by se zlepšit podpora podnikatelů, kteří nabízejí práci. A ještě na závěr - nechápu, proč se letos pouť přesunula pod náměstí.