Nelíbí se mi Babišův střet zájmů

Michael Audrlický, 18 let, Hradec Králové, student:
Demonstrací se účastním, protože věřím, že je potřeba dát najevo svůj názor i veřejně. Informují o nich média a právě to je podle mě hlavním smyslem. Více lidí se začíná alespoň trochu zajímat o politiku a snad si i uvědomovat, že situace, ve které nyní jsme, není dobrá. Nelíbí se mi střet zájmů Andreje Babiše. To, že vlastní média, že používá svoji politickou moc pro vlastní zisk a že na další významné pozice dosazuje lidi, kteří jsou pod jeho vlivem. Je to trestně stíhaný člověk a někdo takový by zkrátka neměl být premiérem.

Na dvě stovky lidí se sešlo na hradeckém náměstí T. G. Masaryka, aby protestovali proti Andreji Babišovi.
Demisi! Deštivý Hradec požaduje odchod Babiše, Zemana i Benešové

Nechci se už stydět za naše politiky

Stanislava Benešová, 62 let, Nová Paka, ředitelka knihovny, účastnice úterní demonstrace v Praze:
Byla jsem šťastná, že se lidé dali dohromady. Připomínalo mi to demonstrace před třiceti lety, kdy jsem jezdila na Letnou. Veřejnost se spojila proti Bratrstvu kočičí pracky a chce, aby se zde lidé chovali slušně, abychom se nemuseli stydět za naše reprezentanty. Atmosféra byla úžasná, náměstí bylo od Muzea plné, lidé stáli i v ostatních ulicích. Všichni, kteří vystoupili, hovořili velice hezky. Zaujal mě Ivan Trojan, mluvil od srdce. Padala tam fakta, žádné zdivočelé emoce. Na závěr přečetli Babišův komentář ke stávce, na který dav zareagoval ohromným pískotem. Na závěr zazněla státní hymna.

I přes nepřízeň počasí přišlo vyjádřit svůj názor ohledně chování premiéra Andreje Babiše na jičínské Valdštejnovo náměstí asi tři sta lidí.
Jičín vyjádřil svůj názor na dění na politické scéně

Podle ústavy máme právo na názor

Josef Scharfen, 67 let, lékař, Trutnov:
Zúčastnili jsme se s manželkou proto, abychom svobodně vyjádřili svůj názor. Máme na to podle ústavy právo, a tak vlastně nemusíme nikomu nic zdůvodňovat. Jednoduše se neidentifikujeme s hodnotami, které nám zosobňují naši čelní představitelé a dáváme to najevo. 120 tisíc lidí, často celých rodin s dětmi od kojenců po teenagery vyzařovalo sílu, radost, humor, slušnost a nebojácnost. Vlaky ze všech koutů republiky přeplněné lidmi s vlajkami a transparenty dokazují, že odpor proti zlu není doménou neposlušných Pražáků.

V Trutnově demonstrovalo proti Babišovi 200 lidí.
V Trutnově demonstrovalo proti Babišovi 200 lidí

Pozice pana premiéra je neúnosná

Oldřich Bittner, 37 let, architekt, Dobruška:
Mám dobrý pocit z toho, kolik lidí na Václavském náměstí bylo a skvělá zpráva je, kolik lidí jelo z Dobrušky - bylo jich asi šedesát. Na protestech v Dobrušce před týdnem bylo 120 lidí. K účasti na demonstraci v Praze mě nic nevyprovokovalo v poslední chvíli, je to dlouhodobé. Myslím si, že pozice pana premiéra je neúnosná. Premiérem by se neměl stát člověk, který je v takovémto střetu zájmů. Jeho problémy se stávají problémem celé země. A to je špatně.

"Nejsme pražská kavárna," zněla hesla během demonstrace.
„Nejsme pražská kavárna," znělo jedno z hesel

Musíme myslet i na naše děti

Vendula Stawowy, 41 let, knihovnice v galerii, Náchod:
Jet na Václavák byla výzva. Situace kolem Babiše a spol. mě prostě štve. Vůbec nejde o nerespektování voleb, jak se často podsouvá. Jde mi o vyjádření nesouhlasu s tím, jak Babiš a celá ta klika, která ho udržuje u moci, nerespektuje základní demokratické principy. Nechci, aby mé děti vyrůstaly ve společnosti, kde je normální krást, lhát a zesměšňovat nebo dokonce ponižovat ty, kteří si dovolí nesouhlasit. Atmosféra byla výtečná. Je skvělé vědět, že v tom člověk není sám, i když to stále častěji vypadá, že je to marné.