Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Iva Kovářová

Šéfredaktorka

DENÍK/Archiv

K práci redaktorky jsem se dostala díky své kamarádce, která mě inspirovala. Šla jsem do toho, jak se říká, po hlavě.

V Deníku pracuji více než dvacet let. Léty se náš kolektiv bohužel zužoval, takže dnes jsem v redakci sama, sporťák pracuje externě. Samozřejmě se snažíme pokrýt zpravodajstvím celý region, což logicky v jednom člověku nelze. Přesto chceme přinést to nejzajímavější, co se na Jičínsku odehrává. A rádi vítáme všechny podněty od vás.

Za tu spoustu let se člověk setkal s řadou nevšedních osobností od prezidentů, herců, zpěváků, výtvarníků, sochařů, spisovatelů, politiků, ale i lidí, kteří rozumí svému oboru, řemeslu a člověk smeká před jejich umem. Ocitla jsem se pod oblaky nad Českým rájem, vystoupala po lešení až pod klenbu novopackého kláštera, setkávala se v porodnici s čerstvě narozenými človíčky. Ale jsou i okamžiky, kdy se člověku derou slzy do očí, přesto musí vyjet do terénu a přinést informace o vraždě novorozence nebo zprávy o tom, že lidé přišli o střechu nad hlavou.

O čem rádi píšeme? Za mně o zajímavých lidech, kteří přes své úspěchy zůstávají skromní. O novinkách, aktualitách, o úspěších druhých, o osobnostech, které se rozdávají pro druhé. Je spoustu věcí, které dokážeme slovem uvést do pohybu správným směrem. To je úžasné.

Redaktor je vlastně pořád jednou nohou v práci, ale když mohu utéct, tak k dětem a vnoučatům, na zahradu, za sluníčkem, vodou, lesem, dobrými lidmi a krásami nejen země české.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: