VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Město je nazýváno jižní branou Českého ráje. Leží 80 km severovýchodně od Prahy v ose Mladá Boleslav - Jičín. Má zhruba 2500 obyvatel. Zdroj: www.sobotka.cz

OBRAZEM: Česká květnice v Markvarticích

Markvartice /FOTO/ - V obci na Sobotecku už pětadvacet let pořádá firma Planta Naturalis výstavu lučních květin, tráv, bylin i plevelů, skalniček, léčivek, téměř všeho, co vyroste na našich loukách.

Malá nebo velká varianta? Humprecht čeká oprava

Sobotka – Ve hře je sobotecká chlouba, zámek Jana Humprechta Czernina z Chudenic. Město dlouhodobě zamýšlí národní kulturní památku opravit, nyní získalo na její obnovu příslib hned dvou státních dotací. Jedné na základě výzvy ministerstva, druhé přes MAS Český ráj.

Tři zraněné osoby si vyžádala nehoda nákladního a osobního vozidla

Sobotka - V pondělí 21. května krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo na silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Sobotka k dopravní nehodě.

Podpořte markvartické varhany, volají po opravě. Stačí kliknout

Sobotka - Spolek Přátel Markvarticka se snaží zajistit prostředky pro opravu vzácných varhan kostela sv. Jiljí v Markvarticích u Sobotky, které jsou kulturní památkou.

Přednáškový cyklus Modrá krev Sobotecka jde do finále

Sobotka - Končí přednáškový cyklus Modrá krev Sobotecka.

Opeření obyvatelé Českého ráje

Sobotka - Knihovna Fráni Šrámka v pátek od 18 hodin pořádá slavnostní křest nové populárně naučné knihy ornitologa Zdeňka Mrkáčka a Karla Broulíka spojený s přednáškou a promítáním.

Šolcův statek v Sobotce žije uměním

Sobotka - Dobrý zvyk, zahajovat sezónu na 1. máje. Tak to na Šolcově statku v Sobotce bývá. Pan hospodář Jan Samšiňák umí to s humorem a zařídí k tomu dobré osvětlení shora. Nu, přiznejme, trochu foukalo, ale umění bylo zato tuplované.

Jaká bude Hudba z Ráje?

Sobotka - Kulturní život v Českém ráji obohatí nový hudební festival. Jeho zakladatel, rozhlasový a televizní moderátor a publicista Václav Žmolík mu dal název Hudba z Ráje.

Kdo obývá Český ráj? Kniha odpoví

Sobotka - Městská knihovna v Sobotce v pátek od 18 hodin pořádá křest nové knihy Ptáci skalních měst Českého ráje.

Sobotka zainvestuje do památek. Vzniknou nové byty či kanceláře

Sobotka - Město zahájilo stavební úpravy v domě čp. 5 na náměstí, který je znám jako stará radnice.

Sobotka má rozpočet i plán investičních akcí na rok 2018

Sobotka - Schválený rozpočet města na letošní rok odráží kromě povinných výdajů i opravy majetku a investice.

„Sobotku řadím hodně vysoko,“ říká fotbalový cestovatel Dolejš

Sobotka /ROZHOVOR/ - Třiačtyřicetiletý fotbalista zažil s týmem vydařenou podzimní část. 

FOTO: Rodák z Jilemnice bavil diváky

Sobotka - Posledním letošním hostem Šolcova statku byl herec Stanislav Zindulka.

Prapor byl renovován a vysvěcen

Sobotka - Při příležitosti oslav 25. výročí Oblastní charity Sobotka, proběhlo svěcení praporu Vlastenecko-dobročinné obce baráčnické pro Sobotku a okolí. Prapor byl v nedávné době renovován, proto proběhlo nové vysvěcení.

Sobotka zbrojí na novou sezonu

Sobotka – Fotbalisté Sobotky hlásí v letním období dvě posily. A obě z nich se už představily v rámci předkola Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. V něm svěřenci trenéra Ladislava Štrobla přehráli Novou Paku 4:2 a mohou se těšit na souboj s Lázněmi Bělohrad. 

Udělejte si výlet lokálkou kolem Humprechtu

Sobotka - Během všech prázdninových víkendů až do soboty 2. září se můžete svézt historickou lokálkou a navštívit například zahradní železnici Podhradí v Bakově nad Jizerou, muzeum historických motocyklů značky Jawa v Dolním Bousově nebo zámek Dětenice. 

Déšť příznivce Ivo Šmoldase nerozehnal

Sobotka - Na zahradě Šolcova statku se konala další z řady besed, tentokrát s básníkem, publicistou a moderátorem Ivo Šmoldasem. Přítomné pobavil historkami z divadelního prostředí, svým vztahem k chalupaření, cyklistice, motorismu, politice a dalšími tématy ze svého života.

Umění kritiky. Slovo v hlavní roli

Sobotka - Po celý první červencový týden se v malebném městě oplývajícím historií konal již šedesátý první ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury.

Umění kritiky. Poetický festival slov pod Humprechtem

Sobotka - Do soboty 8. července máte příležitost navštívit Šrámkovu Sobotku, již šedesátý první ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury.

Začíná revitalizace soboteckého sportovního areálu

Sobotka - Jít si zaskotačit na trávník nebo začutat, jedině tak mohli využít žáci Základní školy v Sobotce zastaralý sportovní areál za školou. V září už jim bude dopřáno plnit školní osnovy v tělesné výchově. V pondělí totiž začíla rekonstrukce místního sportoviště. Celkové náklady se pohybují kolem patnácti milionů.

Parkování už nebude zadarmo

Sobotka - Centrum města pod loveckým zámkem Humprecht je od jara do podzimu přeplněné zaparkovanými auty. Radnice se po letech rozhodla stání aut zpoplatnit. Místní se nezlobí, naopak se diví, proč se s placením tak dlouho otálelo.

Humprecht letos slaví dvoje narozeniny

Jičínsko - Sobotecký zámek Humprecht je otevřen pro veřejnost už osmdesát let.

Školáci se museli na trénink kvalifikovat

Sobotka - Nekompromisní síto. Na trénink s olympijskou šampionkou Topinkovou-Knapkovou se musely děti ze Sobotky kvalifikovat

Děti si zasportovaly s olympijskou vítězkou Mirkou Topinkovou

Sobotka – Celoroční snaha a skvělé výsledky při sportovních aktivitách přinesly dětem místní základní školy zaslouženou odměnu.

Nový automobil pro sobotecké hasiče

Sobotka - V únoru 2016 podalo město Sobotka žádost o poskytnutí dotace pro jednotky Sboru dobrovolných hasičů, kterou vypsalo Ministerstvo vnitra prostřednictvím Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru.

Plechová kavalerie ze soboteckého náměstí zmizí

Sobotka - Už vloni v létě upozorňoval starosta Lubor Jenček, že obyvatele i návštěvníky malého městečka v Českém ráji čekají změny. Ty se budou týkat parkování na náměstí, které je nyní zadarmo.

Na náměstí se bude za parkování platit

Sobotka – Parkování na zdejším náměstí bylo dlouhou dobu zadarmo. To se ale letos pravděpodobně změní.

Sobotečtí baráčníci se sešli na výroční schůzi

Sobotka - V sobotu 14. ledna se konalo Výroční zasedání Baráčnické obce v Sobotce.

Sobotečtí policisté přispěli pomocí přístroje AED k záchraně lidského života

Sobotka - Jeden z výjimečných výjezdů mají za sebou sobotečtí policisté. Nešlo o krádež ani o jinou trestnou činnost, ale o záchranu lidského života.

Nejen plechy, ale i zmařený život

Východní Čechy – První lednový sníh se v pondělí zřejmě podepsal pod dvě vážné nehody, k nimž došlo na Náchodsku a na Jičínsku.

Živý betlém na soboteckém náměstí s králi i pasáčky

Sobotka - Náměstí bylo místem další akce spolupořádané místními baráčníky.

Andílci zazpívali v markvartickém kostele

Markvartice - Tradičním setkáním na Štědrý den odpoledne v kostele svatého Jiljí si zpříjemnili vánoční čas obyvatelé Markvartic.

Povzbuzen alkoholem vyrazil do ulic

Sobotka - V sobotu krátce před jednou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v Sobotce v ulici Jarmily Glazarové osobní vozidlo Škoda Superb, které řídil dvaačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 2,64 promile alkoholu.

Nová Semtinská lípa je třicetiletá

Podkost – Rok 1983 byl vyhlášen Rokem českého divadla. Náročná oprava Národního divadla v Praze spěla k svému závěru.

Noví sobotečtí občánci byli přivítáni do života

Sobotka - Vítání občánků se uskutečnilo v obřadní síni městského úřadu.

Výstava inspirovala ilustrátorku dětské knihy

Sobotka – V pátek se lidé na Humprechtu rozloučili s výstavou ke sto desátému výročí provozu lokálky do Staré Paky, která byla na zámku k vidění celou sezónu.

Pozvánka do libošovické knihovny na besedu

Libošovice - Knihovna Antonína Bocha zve na sobotu 5. listopadu od 16 hodin, kdy se koná přátelské setkání a beseda s renomovaným vědeckým pracovníkem a vysokoškolským pedagogem, odborníkem na zdroje energie pro lidstvo Doc. Ing. Milanem Kálalem, CSc.

Nejhezčí dárek je nalezený historický klíč

Sobotka – Zámek Humprecht, jedna z dominant Českého ráje, se nad městem vyjímá už dlouhých tři sta padesát let. Tento rok se tedy nesl ve znamení oslav.

OBRAZEM: Pohádkový les pod zámkem Humprecht

Sobotka - Strašidelný versus Pohádkový les byl pro děti připraven v sobotu odpoledne na soboteckém zámku Humprecht.

Oprava hřiště by mohla začít na jaře

Sobotka - Na nové sportoviště už se jistě těší nejen místní, ale i všichni lidé z blízkého okolí, kteří jsou sportovními nadšenci. Valná hromada Sportovního klubu Sobotka v dubnu odsouhlasila prodej sportovního areálu městu. To připravuje jeho modernizaci.

Turnaj karbaníků přinesl i spoustu zábavy

Dobšín / Kamenice – Již jedenáctý turnaj sedmého ročníku v karetní hře prší v penzionu Slunečno je za námi.

Dopravní komplikace při průjezdu Sobotkou

Sobotka – Další nepříjemnosti čekají na řidiče od pondělí při průjezdu městem. Z důvodu výstavby kanalizace v ulici Na Celné je tento úsek až do 6. listopadu pro dopravu kompletně uzavřen.

Dům pod půlměsícem stojí čtvrt století

Sobotka – Devatenáctého října 1991 byla v městském parku slavnostně odhalena skulptura italského umělce Claudia Parmiggianiho, nazvaná Casa sotto la Luna (Dům pod půlměsícem), která dovršila umělcův projekt Una Scultura.

Dále od hradu, dále. Cesta je v opravě!

Podkost – Místo pořádné silnice jen rozkopaný asfalt, po kterém si troufnou snad jen cyklisté.

Senioři byli poučeni, jak se bránit šmejdům

Sobotka – V baráčnické rychtě se uskutečnila vzdělávací akce pro seniory s názvem „Nedáme se".

Na hrad Kost nejezděte, je obsazen filmaři

Kost – Jeden z nejvýznamnějších gotických hradů u nás bude ode dneška až do 7. října, a pak od 12. do 14. října z důvodu natáčení historického filmu uzavřen.

Dechberoucí podívaná na Kosti - slacklinový festival

Kost – Jeden z nejmalebnějších a nejzachovalejších hradů v naší zemi má ještě jeden unikát.

Řidička přejela do protisměru a střetla se s oktávií

Sobotka - V pátek 16. září odpoledne jela osmačtyřicetiletá řidička osobním vozidlem Ford Focus ve směru od Jičína na Mladou Boleslav.

Baráčnická posezení v Sobotce nově

Sobotka - Baráčnická obec zahájila svá společná posezení a nový školní rok zvesela, s novou obsluhou a hudbou.

Místo fotky prezidenta malovaný obrázek učitele

Sobotka – Dva měsíce volna a radovánek utekly jako nic a dětem opět nastaly školní povinnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT