VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Nová Paka i okolí vybízí k řadě vycházek, při nichž vás potěší pohled do kraje i na hory krkonošské, na dřevěné roubené stavby, zapomenuté pískovcové sochy světců i na venkovské kostelíky. Při troše štěstí najdete na krevelově zbarvených polích drahý kámen nebo prokřemenělý zbytek dávných stromů a rostlin. Nová Paka stojí za návštěvu, možná vás překvapí. Zdroj: www.munovapaka.cz

Po roce se vrátila Hrubá pouť. Nabízí atrakce i kulturu

Nová Paka - Centrum města po celý víkend žije tradiční Hrubou poutí. Náměstím blikají barevná světla, co pár metrů, to jiná hlasitá hudba, které místy konkuruje křik návštěvníků adrenalinových atrakcí.

Novopacký dopravní špunt. Kolony trápí řidiče

Nová Paka – Po jedenácté hodině dopolední se začaly při průjezdu městem po hlavní silnici I/16 tvořit kolony v obou směrech. Zdržení přispěla dopravní nehoda, ke které došlo v Pražské ulici před kruhovým objezdem.

Chystáte se na Hrubou pouť? Nevynechejte návštěvu muzea

Nová Paka – Ve městě jsou již několik dní patrné přípravy na tradiční Hrubou pouť, která bude návštěvníky obveselovat po celý následující víkend.

Silniční piráti u sebe měli pervitin, jednoho policie hledala už rok

Nová Paka - Policie už ví, kdo seděl v bílé oktávce, když prchala před hlídkou z Dolní Kalné do Nové Paky a stihla přitom i bourat. 

Školy obsadili řemeslníci. Kuchařům v Pace se budou dívat pod pokličku kamery

Nová Paka - Zastaralé vybavení a nevyhovující prostory, to jsou hlavní důvody rekonstrukce cvičné kuchyně Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. A kdo by měl mít nejlepší zázemí k vaření než budoucí kuchaři.

Dolomity pokořil, chystá se na Ameriku

Nová Paka - Sám, bez doprovodného týmu, se vyznavač dlouhých tratí, cyklista Daniel Polman z Nové Paky vydal na nejkopcovitější závod pod sluncem, při kterém absolvoval nejtěžší časovky světa.

Nevešel se pod most. Najde nepozorný řidič odvahu a přihlásí se sám?

Nová Paka - Jičínští dopravní policisté v současné době stále šetří dopravní nehodu, ke které došlo v pátek 25. května letošního roku kolem osmé hodiny ranní na silnici I. třídy číslo 16 v ulici Pražská v Nové Pace.

Před přechodem se srazila dvě vozidla

Nová Paka - Ve středu 18. července kolem deváté hodiny ranní došlo na silnici I. třídy číslo 16 v ulici Pražská v Nové Pace k dopravní nehodě.

Přátelské posezení nejen pro sousedy se koná v Heřmanicích

Nová Paka - Osadní výbor Heřmanice na odpoledne a večer 14. července připravil další z oblíbených setkání, na kterém se pobaví celá rodina.

OBRAZEM: Za uměním modelářů

Nová Paka /FOTO/ - U příležitosti 60. výročí založení Automodelářského klubu v Nové Pace byla v pátek v Suchardově domě otevřena výstava Modely aut 2018.

Pro zraněného letěl vrtulník

Karlov - Novopačtí profesionální hasiči vyjeli do části Karlov, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu.

Divadelní hra pod širým nebem

Nová Paka - Kdo se bojí postele? Komedie v podání divadla Artur Praha se odehraje ve čtvrek od 19.30 hodin v novopackém lesoparku.

Nová Paka nabídla vskutku parádní podívanou

Nová Paka /FOTO/ - Nic lepšího ve světě autokrosu není. Nová Paka znovu dostála svého jména a nabídla několika tisícům příznivců tohoto sportu skvělou podívanou. O tu se velkou měrou postarali čeští jezdci, kterým se na domácí trati v Nové Pace v rámci seriálu mistrovství Evropy dařilo přímo skvěle. Tři ze čtyř odjetých závodů se jim podařilo vyhrát.

Autokrosař Fejfar se zapsal do historie

Nová Paka - Na co všichni čeští fanoušci autokrosu čekali, se povedlo! Jejich miláček Václav Fejfar dokázal na domácí trati v Nové Pace vyhrát závod mistrovství Evropy ve třídě Touring Autocross.

Nová Paka dostane 45 milionů na autobusový terminál

Nová Paka – Město bylo úspěšné v získání dotačních peněz na rekonstrukci stávajícího autobusového nádraží. Nový terminál začne budovat příští rok.

Komenského ulice je uzavřena

Nová Paka - Kvůli stavebním pracím je ode dneška omezený vjezd hlavní tepnou do centra města. V Komenského ulici totiž začala revitalizace za 12 milionů korun. 

Fejfar: Vyhrát v Nové Pace? Nezapomenutelný zážitek

Lužany/Nová Paka - Zatím je Václav Fejfar ve vedení šampionátu mistrovství Evropy v autokrosu ve třídě Touring Autocross. Tři závody dokázal vyhrát, v jednom skončil druhý. Teď však přichází ten nejdůležitější. Jede se Evropa na domácí trati v Nové Pace.

V Nové Pace se jede Evropa. Zapíše se domácí Fejfar do historie?

Nová Paka - Je to tu! Evropský šampionát v autokrosu se přesouvá do Mekky tohoto krásného sportu Nové Paky.

Rovněž tenisová rezerva dospělých sestupuje

Nová Paka – Závěrečným kolem vyvrcholily letošní tenisové soutěže družstev.

Skluzavka je připravena na nápor dětí. První se po ní svezou v příštím týdnu

Nová Paka - I přes řadu odpůrců město vybudovalo a v roce 2015 otevřelo na novopackém sídlišti krytý bazén za sto milionů.

OBRAZEM: V Nové Pace slaví Slunovrat

Nová Paka /FOTO/ - Dopoledne byly na Masarykově náměstí v Nové Pace zahájeny tradiční městské slavnosti, které vyvrcholí večerním programem zakončeným ohňostrojem.

První ochutnávka Hudebního léta

Nová Paka - Letní podvečery bude i letos zpříjemňovat festival Podkrkonošské hudební léto. První z deseti koncertů, které se postupně až do 8. září uskuteční na několika krásných místech kraje, můžete slyšet již v pátek.

Pátrají po řidiči v bílé oktávce. Při zběsilém úprku zavinil nehodu

Nová Paka /VIDEO/ - Policisté pátrají po viníkovi nedělní nehody na Vrchovině. Hledají svědky a shánějí případné videozáznamy.  

Senior zůstal v bezvědomí, na místo nehody letěl vrtulník

Nová Paka – Provoz na silnici I/16 v ulici Krkonošská dnes dopoledne ochromila vážná dopravní nehoda.

Vzpomínka na Vladimíra Cermana

Při chůzi po novopackém podloubí nám pravděpodobně neunikne pamětní deska umístěná na hotelu Centrál, která upozorňuje na neblahé události padesátých let. „V této budově byl 13. 6.1952 komunistickým režimem odsouzen k trestu smrti Vladimír Cerman z Čisté."

Rybám se na udici nechtělo

Nová Paka - Na rybníku Zaďák uspořádal v sobotu místní svaz rybářů závody v chytání na udici. Během dne nahazovaly udice do vod nádrže děti, od devatenácti hodin je pak vystřídali dospělí.

Nejdřív u plotny, pak na place

Nová Paka - Zatěžkávací zkouškou procházejí žáci třetích ročníků Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace.

Babiš lže, nespokojení občané ho za premiéra nechtějí

Nová Paka - Byli tu před devětadvaceti lety, na náměstí přišli dát najevo svůj postoj i v úterý. „Nesouhlasím s tím, co se v současné době děje s Babišem, Zemanem, SPD, KSČM. Když jsme tu byli s Pavlem naposledy v roce 1989, bylo nám čtrnáct let. Nečekali jsme, že se tu sejdeme po devětadvaceti letech kvůli téměř stejné věci,“ komentuje úterní protestní akci proti premiérovi Ondřej Fišar.

OBRAZEM: Den dětí v Nové Pace

Nová Paka /FOTO/ - V pátek ve městě uspořádali dětský den. Na snímcích si můžete prohlédnot, jak to na místě vypadalo.

Komenského ulicí o prázdninách neprojedete

Nová Paka – Moderní magistrála s bezpečnými prvky pro chodce a stromořadím, tak bude už v září vypadat vjezd do centra Nové Paky.

Nová Paka znovu padla, ve Dvoře neměla žádnou šanci

Nová Paka - Tenisté Nové Paky v divizi jednoznačně prohráli na kurtech nováčka z Dvora Králové 1:8 na zápasy a vzhledem k záchraně to s nimi vypadá špatně.

OBRAZEM: Noc kostelů otevřela dveře chrámů a modliteben

Nová Paka - Brány kostelů se v pátek večer otevřely i v Nové Pace.

Viadukt je poškozen, auta jezdí kyvadlově

Nová Paka /FOTO/ - Kolaps v dopravě postihl v pátek ráno Novou Paku. Neznámý řidič se svým vozidlem poškodil železniční viadukt na silnici I/16 u obchodního domu Lidl. Doprava je tu řízena kyvadlově. Vlaky nejezdí.

Zloděj se zajímal o finanční hotovost

Nová Paka - Policisté v současné době intenzívně pracují na případu vloupání do jednoho z místních domů.

Májová noc skončila na hřbitově

Nová Paka - Májový páteční podvečer odhalil pro mnohé nepoznané. Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a Gernatův dům se během Muzejní noci otevřely návštěvníkům. Na sváteční večer byly nachystány.

OBRAZEM: Muzejní noc v Nové Pace

Nová Paka - V pátek se v rámci Muzejní noci otevřely veřejnosti novopacký Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a roubenka.

Ve Štikovské rokli vítězili favorité

Nová Paka /FOTO/ - V Nové pace se jelo mezinárodní mistrovství republiky v autokrosu. A dařilo se v něm favoritům.

Kulatiny? Dárek jsem si dal naprosto fantastický, ale věk raději nezmiňujte

Nová Paka - V den úvodního závodu mistrovství Evropy oslavil Václav Fejfar šedesátiny, ale ani to mu nezabránilo vyhrát. V evropském šampionátu už po dvaačtyřicáté.

Novopačtí vzpomínali na osvobození v roce 1945

Nová Paka - Hrstka novopackých občanů, mezi kterými byli učitelé i žáci škol, se sešla v pondělí v Jírových sadech u novopackého Pomníku padlých první a druhé světové války, aby si připomněla události před třiasedmdesáti lety.

Novopacko očima umělců. Malířská plátna ovládly barvy jara

Nová Paka - Minulý týden jste v Nové Pace i jejím okolí mohli potkávat dvacet malířů a malířek, kteří se účastnili dvanáctého plenéru Novopacké veduty.

OBRAZEM: Duben v květu

Novopacko /FOTO/ - Duben v květu, nebo květen v dubnu? To prozradí třeba okolí Štěpanic na Novopacku.

Nová Paka zabodovala

Nová Paka - Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno.

Z kůlny si zloděj odnesl nářadí za tisíce

Jičínsko - Policisté obvodního oddělení v Nové Pace zahájili v těchto dnech úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se měl dopustit dosud neznámý pachatel.

Novopacké muzeum si připomíná 110 let vzniku

Nová Paka /FOTO/ - Městské muzeum v Nové Pace si letos připomíná 110 let od svého založení.

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

Velký den pro novopacké předškoláky. Děti šly k zápisu

Nová Paka - Při pátečním odpoledni bylo na třech novopackých základních školách nebývale rušno. Desítky předškolních dětí v doprovodu svých rodičů dorazily na zápis do první třídy.

Za tajemstvím energetiků

Nová Paka - V útulných prostorách Gernatova domu můžete do 27. dubna prohlížet zajímavé kroniky energetiků. Více o nich vypráví Josef Hlubuček.

Lidé na plátně. Malíři vystavují portréty

Nová Paka - V malém sále MKS můžete dnes navštívit Pracovní vernisáž portrétů.

OBRAZEM: Další ročník Velikonočního dovádění

Nová Paka - Pestré odpoledne plné her a soutěží uspořádalo Městské kulturní středisko ve spolupráci se sdružením Funny a Střední zahradnickou školou Kopidlno. Ve tvůrčích dílničkách si děti mohly vyzkoušet pletení pomlázek,  ozdobit vajíčka, vytvořit velikonoční ozdoby nebo floristické dekorace.

Na Gastro Hradec 2018 to šestkrát cinklo

Nová Paka - Studenti Střední školy gastronomie a služeb nedávno zabodovali na celostátní výstavě a soutěži odborných dovedností SALIMA Brno 2018, kde se v soutěži nejatraktivnější výrobek roku v kategorii Cukrář Tereza Šimoníčková probojovala s exponátem „Medové království“ do finále a v kategorii Pekař Jitka Stehnová a Štěpánka Vojtková získaly absolutní vítězství. Výborného výsledku v soutěži Pekař roku 2018 junior dosáhla Olha Osidach, která získala 5 místo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT