VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Nová Paka i okolí vybízí k řadě vycházek, při nichž vás potěší pohled do kraje i na hory krkonošské, na dřevěné roubené stavby, zapomenuté pískovcové sochy světců i na venkovské kostelíky. Při troše štěstí najdete na krevelově zbarvených polích drahý kámen nebo prokřemenělý zbytek dávných stromů a rostlin. Nová Paka stojí za návštěvu, možná vás překvapí. Zdroj: www.munovapaka.cz

Vzpomínka na Vladimíra Cermana

Při chůzi po novopackém podloubí nám pravděpodobně neunikne pamětní deska umístěná na hotelu Centrál, která upozorňuje na neblahé události padesátých let. „V této budově byl 13. 6.1952 komunistickým režimem odsouzen k trestu smrti Vladimír Cerman z Čisté."

Rybám se na udici nechtělo

Nová Paka - Na rybníku Zaďák uspořádal v sobotu místní svaz rybářů závody v chytání na udici. Během dne nahazovaly udice do vod nádrže děti, od devatenácti hodin je pak vystřídali dospělí.

Nejdřív u plotny, pak na place

Nová Paka - Zatěžkávací zkouškou procházejí žáci třetích ročníků Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace.

Babiš lže, nespokojení občané ho za premiéra nechtějí

Nová Paka - Byli tu před devětadvaceti lety, na náměstí přišli dát najevo svůj postoj i v úterý. „Nesouhlasím s tím, co se v současné době děje s Babišem, Zemanem, SPD, KSČM. Když jsme tu byli s Pavlem naposledy v roce 1989, bylo nám čtrnáct let. Nečekali jsme, že se tu sejdeme po devětadvaceti letech kvůli téměř stejné věci,“ komentuje úterní protestní akci proti premiérovi Ondřej Fišar.

OBRAZEM: Den dětí v Nové Pace

Nová Paka /FOTO/ - V pátek ve městě uspořádali dětský den. Na snímcích si můžete prohlédnot, jak to na místě vypadalo.

Komenského ulicí o prázdninách neprojedete

Nová Paka – Moderní magistrála s bezpečnými prvky pro chodce a stromořadím, tak bude už v září vypadat vjezd do centra Nové Paky.

Nová Paka znovu padla, ve Dvoře neměla žádnou šanci

Nová Paka - Tenisté Nové Paky v divizi jednoznačně prohráli na kurtech nováčka z Dvora Králové 1:8 na zápasy a vzhledem k záchraně to s nimi vypadá špatně.

OBRAZEM: Noc kostelů otevřela dveře chrámů a modliteben

Nová Paka - Brány kostelů se v pátek večer otevřely i v Nové Pace.

Viadukt je poškozen, auta jezdí kyvadlově

Nová Paka /FOTO/ - Kolaps v dopravě postihl v pátek ráno Novou Paku. Neznámý řidič se svým vozidlem poškodil železniční viadukt na silnici I/16 u obchodního domu Lidl. Doprava je tu řízena kyvadlově. Vlaky nejezdí.

Zloděj se zajímal o finanční hotovost

Nová Paka - Policisté v současné době intenzívně pracují na případu vloupání do jednoho z místních domů.

Májová noc skončila na hřbitově

Nová Paka - Májový páteční podvečer odhalil pro mnohé nepoznané. Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a Gernatův dům se během Muzejní noci otevřely návštěvníkům. Na sváteční večer byly nachystány.

OBRAZEM: Muzejní noc v Nové Pace

Nová Paka - V pátek se v rámci Muzejní noci otevřely veřejnosti novopacký Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a roubenka.

Ve Štikovské rokli vítězili favorité

Nová Paka /FOTO/ - V Nové pace se jelo mezinárodní mistrovství republiky v autokrosu. A dařilo se v něm favoritům.

Kulatiny? Dárek jsem si dal naprosto fantastický, ale věk raději nezmiňujte

Nová Paka - V den úvodního závodu mistrovství Evropy oslavil Václav Fejfar šedesátiny, ale ani to mu nezabránilo vyhrát. V evropském šampionátu už po dvaačtyřicáté.

Novopačtí vzpomínali na osvobození v roce 1945

Nová Paka - Hrstka novopackých občanů, mezi kterými byli učitelé i žáci škol, se sešla v pondělí v Jírových sadech u novopackého Pomníku padlých první a druhé světové války, aby si připomněla události před třiasedmdesáti lety.

Novopacko očima umělců. Malířská plátna ovládly barvy jara

Nová Paka - Minulý týden jste v Nové Pace i jejím okolí mohli potkávat dvacet malířů a malířek, kteří se účastnili dvanáctého plenéru Novopacké veduty.

OBRAZEM: Duben v květu

Novopacko /FOTO/ - Duben v květu, nebo květen v dubnu? To prozradí třeba okolí Štěpanic na Novopacku.

Nová Paka zabodovala

Nová Paka - Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno.

Z kůlny si zloděj odnesl nářadí za tisíce

Jičínsko - Policisté obvodního oddělení v Nové Pace zahájili v těchto dnech úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se měl dopustit dosud neznámý pachatel.

Novopacké muzeum si připomíná 110 let vzniku

Nová Paka /FOTO/ - Městské muzeum v Nové Pace si letos připomíná 110 let od svého založení.

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

Velký den pro novopacké předškoláky. Děti šly k zápisu

Nová Paka - Při pátečním odpoledni bylo na třech novopackých základních školách nebývale rušno. Desítky předškolních dětí v doprovodu svých rodičů dorazily na zápis do první třídy.

Za tajemstvím energetiků

Nová Paka - V útulných prostorách Gernatova domu můžete do 27. dubna prohlížet zajímavé kroniky energetiků. Více o nich vypráví Josef Hlubuček.

Lidé na plátně. Malíři vystavují portréty

Nová Paka - V malém sále MKS můžete dnes navštívit Pracovní vernisáž portrétů.

OBRAZEM: Další ročník Velikonočního dovádění

Nová Paka - Pestré odpoledne plné her a soutěží uspořádalo Městské kulturní středisko ve spolupráci se sdružením Funny a Střední zahradnickou školou Kopidlno. Ve tvůrčích dílničkách si děti mohly vyzkoušet pletení pomlázek,  ozdobit vajíčka, vytvořit velikonoční ozdoby nebo floristické dekorace.

Na Gastro Hradec 2018 to šestkrát cinklo

Nová Paka - Studenti Střední školy gastronomie a služeb nedávno zabodovali na celostátní výstavě a soutěži odborných dovedností SALIMA Brno 2018, kde se v soutěži nejatraktivnější výrobek roku v kategorii Cukrář Tereza Šimoníčková probojovala s exponátem „Medové království“ do finále a v kategorii Pekař Jitka Stehnová a Štěpánka Vojtková získaly absolutní vítězství. Výborného výsledku v soutěži Pekař roku 2018 junior dosáhla Olha Osidach, která získala 5 místo.

Dobrodružná Noc s Andersenem. Děti přespaly v knihovně

Nová Paka - Tradiční březnovou knihovnickou akcí je Noc s Andersenem. Novopacká knihovna se projektu na podporu dětského čtenářství účastní od jeho vzniku, a tak místní děti dostaly příležitost prožít nevšední dobrodružství již po osmnácté.

V sále budou šlehat plameny, zasáhne kouzelnice Wendy?

Nová Paka - Dříve se kouzelníci učili řemeslu od svých předků nebo kolegů, dnes se můžete stát mágem prostřednictvím počítače. Bohužel, za kvalitu výkonů už nikdo neručí.

Hudební pocta Karlu Halířovi

Nová Paka - Klasická hudba se rozezní novopackým hotelem Centrál ve čtvrtek v 19 hodin.

Stavba Kauflandu čeká na razítka úředníků

Nová Paka - Obchodní řetězec Kaufland zahájí stavbu nového marketu v Nové Pace pod ZPA zřejmě až v příštím roce. „Letos budeme rádi, když zdárně dokončíme územní řízení,“ říká k záměru jednatel společnosti Petr Klouda.

Novopačtí chovatelé zhodnotili loňský rok. Přinesl řadu úspěchů

Nová Paka - Třicet členů packé pobočky Českého svazu chovatelů drobného zvířectva se sešlo, aby zhodnotilo velice úspěšný loňský rok a nastínilo úkoly pro rok letošní. Místní organizace má 39 členů, z toho tři ženy.

Čokoláda, fenomén, kterému neodoláte. Do Čech pronikla v roce 1770

Nová Paka - Láká nás vůni, barvou i příchutěmi. Fenomén, kterému lze jen těžko odolat. Pro mnohé je čokoláda neřest, pro naše předky byla pojítkem, které sbližovalo. Dnes si už můžeme vybírat tabulky s pistácií, solí, levandulí, chilli nebo kávou, jahodami. Ochutnat je mohou i návštěvníci výstavy v novopackém Suchardově domě.

OBRAZEM: Sladké mámení v novopackém muzeu

Nová Paka - Městské muzeum v Nové Pace zahájilo v Suchardově domě výstavu Sladký život čokolády aneb hořkosladký příběh čokolády.

Výstavě filmových plakátů předcházela sběratelská vášeň

Nová Paka - V malém sále novopackého kulturního střediska se uskutečnila vernisáž výstavy příznačně nazvané Zlatá éra československého filmového plakátu.

Seniorka pěstovala na zahradě konopí. Sklízeli však policisté

Nová Paka - Policejní komisař z oddělení obecné kriminality Územního odboru Jičín obvinil jeden a sedmdesátiletou letou ženu z Novopacka ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Martin Pešta vítězem Velké ceny východních Čech

Nová Paka - Běžec z Nové Paky Martin Pešta hájící barvy Bakaka Nová Paka vyhrál 29. ročník Velké ceny v Běhu do vrchu východních Čech v kategorii muži 35 - 39 let.

Packé basketbalistky doma dvakrát vyhrály

Nová Paka - VBL žen: Družstvo nejprve zdolalo Přelouč a poté i Pardubičky.

Paka už má schválený rozpočet

Nová Paka - V roce 2018 bude město Nová Paka hospodařit s 260 miliony korun. Investovat chce zhruba 147 milionů. Hlavní stavební akcí je rekonstrukce MKS za 100 milionů (v roce 2018 15 milionů), dostavba venkovní části bazénů má stát 13 milionů korun.

VBL: Sokolové si doma poradili s Jaroměří

Nová Paka - Novopacký basketbalová tým si připsal osmou výhru v sezoně.

„Měl jsem myšlenky, že už se na to vykašlu. Nyní mám do hokeje zase chuť"

Nová Paka /ROZHOVOR/ - Je pravou osobností mužstva. Zkušený pětatřicetiletý kapitán Nové Paky Tomáš Kadeřábek si v minulosti zahrál první ligu v Benátkách. Nyní je lídrem mužstva v krajské lize, kterému se v posledních utkáních velmi daří. Po špatném úvodu se posunulo tabulkou vzhůru.

Do centra Nové Paky vjedete stromořadím

Nová Paka - V osvětlenou magistrálu se zelení, lavičkami a stromořadím se změní vjezd do centra Nové Paky. Radnice plánuje kompletní rekonstrukci Komenského ulice už na příští rok. Stát by měla dvanáct milionů korun s tím, že město chce požádat o dotaci z evropských zdrojů.

Čtvrtý plný bodový zisk v řadě! Nová Paka přemohla poslední Opočno

Nová Paka - Krajská liga: Pačtí hokejisté se posunuli na páté místo tabulky.

Úspěch. Mikuláš Cogan pokořil tři rekordy

Nová Paka - Výborný plavec, mladší žák Mikuláš Cogan využil svoji dobrou formu prokázanou na krajských přeborech, kde zaplaval několik časů rychlejších českého rekordu žactva, a odjel si zazávodit na mezinárodní závody - Internationales Jugendmeeting do Bonnu.

Vernisáž výstavy. V hlavní roli Podkrkonoší, kraj nehynoucí inspirace

Nová Paka - V malém sále Městského kulturního střediska Nová Paka bylo opravdu těsno. Slavnostní vernisáž, která obdivovatelům umění představila aktuální výstavu tvorby osm a dvaceti podkrkonošských výtvarníků a výtvarnic se těšila víc než hojné návštěvnosti. Desítky děl, kterými překypovaly stěny sálu, představil Spolek podkrkonošských výtvarníků.

Děti se budou prohánět mezi delfíny, medúzami i žraloky

Nová Paka - V novopackém bazénu budou mít děti svůj speciální koutek s prolézačkami a stavebnicemi za 450 tisíc. 

OBRAZEM: Paka zve na kouzelné Vánoce

Nová Paka - V ledovém království se ještě ve čtvrtek ocitnou ti, kteří navštíví Vánoční trhy, pořádané Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace.

Cukráři mají až do Vánoc pohotovost

Nová Paka - Vanilkové rohlíčky, medvědí tlapky, marokánky nebo raději myslivecké knoflíky a nové citrónové? Právě nyní hospodyňky dumají, jak se postavit k přípravě vánočního cukroví. Podle průzkumu si většina z nich dobroty na vánoční stůl připravuje sama a pro mnohé je to prestižní záležitost. Mladé maminky se naopak zamýšlejí nad tím, proč plýtvat cenným časem u plotny, a raději sáhnou do regálu v obchodě.

Vánoční trhy u kuchařů a cukrářů budou dvoudenní

Nová Paka - Střední škola gastronomie a služeb se chystá na tradiční vánoční trhy, které se letos uskuteční ve středu a ve čtvrtek 6. a 7. prosince od 8.30 do 18 hodin v areálu a před budovou školy.

Třpyt a lesk. V Nové Pace zahájili advent

Nová Paka – „My to snad nestihneme,“ obávali jsme se při cestě na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí, když jsme těsně před pátou hodinou nemohli najít v okolí centra místo na zaparkování. Zahájení adventu si nenechaly ujít stovky místních obyvatel. Na náměstí, kde se za zpěvu místního sboru linula vůně svařeného vína, nebylo k hnutí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT