VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Nová Paka i okolí vybízí k řadě vycházek, při nichž vás potěší pohled do kraje i na hory krkonošské, na dřevěné roubené stavby, zapomenuté pískovcové sochy světců i na venkovské kostelíky. Při troše štěstí najdete na krevelově zbarvených polích drahý kámen nebo prokřemenělý zbytek dávných stromů a rostlin. Nová Paka stojí za návštěvu, možná vás překvapí. Zdroj: www.munovapaka.cz

Nová Paka zabodovala

Nová Paka - Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno.

Z kůlny si zloděj odnesl nářadí za tisíce

Jičínsko - Policisté obvodního oddělení v Nové Pace zahájili v těchto dnech úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se měl dopustit dosud neznámý pachatel.

Novopacké muzeum si připomíná 110 let vzniku

Nová Paka /FOTO/ - Městské muzeum v Nové Pace si letos připomíná 110 let od svého založení.

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

Velký den pro novopacké předškoláky. Děti šly k zápisu

Nová Paka - Při pátečním odpoledni bylo na třech novopackých základních školách nebývale rušno. Desítky předškolních dětí v doprovodu svých rodičů dorazily na zápis do první třídy.

Za tajemstvím energetiků

Nová Paka - V útulných prostorách Gernatova domu můžete do 27. dubna prohlížet zajímavé kroniky energetiků. Více o nich vypráví Josef Hlubuček.

Lidé na plátně. Malíři vystavují portréty

Nová Paka - V malém sále MKS můžete dnes navštívit Pracovní vernisáž portrétů.

OBRAZEM: Další ročník Velikonočního dovádění

Nová Paka - Pestré odpoledne plné her a soutěží uspořádalo Městské kulturní středisko ve spolupráci se sdružením Funny a Střední zahradnickou školou Kopidlno. Ve tvůrčích dílničkách si děti mohly vyzkoušet pletení pomlázek,  ozdobit vajíčka, vytvořit velikonoční ozdoby nebo floristické dekorace.

Na Gastro Hradec 2018 to šestkrát cinklo

Nová Paka - Studenti Střední školy gastronomie a služeb nedávno zabodovali na celostátní výstavě a soutěži odborných dovedností SALIMA Brno 2018, kde se v soutěži nejatraktivnější výrobek roku v kategorii Cukrář Tereza Šimoníčková probojovala s exponátem „Medové království“ do finále a v kategorii Pekař Jitka Stehnová a Štěpánka Vojtková získaly absolutní vítězství. Výborného výsledku v soutěži Pekař roku 2018 junior dosáhla Olha Osidach, která získala 5 místo.

Dobrodružná Noc s Andersenem. Děti přespaly v knihovně

Nová Paka - Tradiční březnovou knihovnickou akcí je Noc s Andersenem. Novopacká knihovna se projektu na podporu dětského čtenářství účastní od jeho vzniku, a tak místní děti dostaly příležitost prožít nevšední dobrodružství již po osmnácté.

V sále budou šlehat plameny, zasáhne kouzelnice Wendy?

Nová Paka - Dříve se kouzelníci učili řemeslu od svých předků nebo kolegů, dnes se můžete stát mágem prostřednictvím počítače. Bohužel, za kvalitu výkonů už nikdo neručí.

Hudební pocta Karlu Halířovi

Nová Paka - Klasická hudba se rozezní novopackým hotelem Centrál ve čtvrtek v 19 hodin.

Stavba Kauflandu čeká na razítka úředníků

Nová Paka - Obchodní řetězec Kaufland zahájí stavbu nového marketu v Nové Pace pod ZPA zřejmě až v příštím roce. „Letos budeme rádi, když zdárně dokončíme územní řízení,“ říká k záměru jednatel společnosti Petr Klouda.

Novopačtí chovatelé zhodnotili loňský rok. Přinesl řadu úspěchů

Nová Paka - Třicet členů packé pobočky Českého svazu chovatelů drobného zvířectva se sešlo, aby zhodnotilo velice úspěšný loňský rok a nastínilo úkoly pro rok letošní. Místní organizace má 39 členů, z toho tři ženy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT